• čtvrtek 09. února 2012
  • Daniel Bartonec

„Rozhodla první třetina,“ ví moc dobře Jaromír Bednárek

Opavští hokejisté měli před zápasem se Vsetínem ještě teoretickou šanci na účast v první čtyřce. K tomu však vedla jedině výhra v řádné hrací době. Nestalo se tak, Slezan proti Valachům vyhořel a sen se rázem rozplynul. Sezóna však pokračuje a svěřenci kouče Piskoře se už musí soustředit na blížící se play off a ze středečního nezdaru se rychle oklepat. "Je to sport, nedá se hold nic dělat. Snad jsme si to před play off vybrali," doufá úvodem Bednárek.

Jardo, jak bys na začátek zhodnotil dnešní utkání?

Tak určitě to nebyl vydařený zápas. Utekl nám začátek, což bylo klíčové. Když už to bylo o čtyři góly, když to bylo 1:5, tak už se to jen horko těžko obrací, navíc s takovýmto silným soupeřem.

Očekával se vyrovnaný duel, ale po první třetině bylo prakticky rozhodnuto. V čem hledat příčiny krachu v první dvacetiminutovce?

V poslední době jsme měli spoustu těžkých zápasů. Dnes nám navíc určitě citelně chybět Pepa Tichý (Josef Tichý pozn. redakce). Nemyslím, si že jsme udělali velké množství chyb, ale soupeř na co šáhl, to tam padlo.

Přeci jenom prohrávat po dvaceti minutách o čtyři branky, to je velký rozdíl. Co proběhlo v kabině po první přestávce?

Tak řekli jsme si, že už nemáme co ztratit. Řekli jsme si, že tam půjdem a pro ty lidi, co přišli, že zkusíme ještě něco udělat. Dát dvě branky, dostat se na dostřel. To by se pak ještě mohlo se zápasem něco dělat.

Ve druhé třetině jste svého soupeře přehrávali. Vytvořili jste si šance. Vstřelili jste gól na 3:5, ale ten nebyl uznán. Co bys řekl k tomuto okamžiku?

Kdyby byl tento gól uznán, tak by to bylo ještě hodně zajímavé. Bohužel se tak nestalo. Co jsem slyšel, tak tam kontakt vysokou hokejkou byl. Rozhodčí to však zapískal pozdě. Nemůžeme se však na toto vymlouvat.

Dnešní duel rozhodl o tom, že po základní části skončíte na šesté pozici. Jak jsi spokojen s tímto umístěním ty osobně?

Ve větší části sezóny jsme byli ve čtyřce. Pak nám kolem Vánoc uteklo pár zápasů. V novém roce jsme to napravili, mohli jsme se do čtyřky ještě dostat, ale už to bylo velmi těžké. A teďkom nás každá ztráta bodů bohužel stála to vysněné čtvrté místo. Uvidíme, třeba překvapivímě v play off.

Váš poslední soupeř v základní části bude Přerov. Jaký je podle tebe recept na tohoto protivníka?

Tak bude to vlastně generálka na play off. Je navíc hodně reálné, že se právě s Přerovem ve vyřazovacích bojích utkáme. Musíme si teď odpočinout a dobře se na ně připravit. Nemáme s nima špatné výsledky, musíme vycházet z dobré obrany a pak budeme mít šanci.

Již za necelých čtrnáct dnů je tady play off. Pátý rok v řadě budete začínat venku, myslíš si, že i tentokrát to bude spíše nevýhoda?

Budeme sice začínat opět venku, ale myslím si, že to není zas taková nevýhoda. Když už to pro nás letos tak dopadlo, tak si myslím, že je naopak lepší, že začínáme venku. Navíc letos se hraje oproti loňsku na tři vítězné zápasy. Pokud by se nám tedy tam něco povedlo, tak to pak máme ve svých rukách. Navíc pokud bychom pak zvládli domácí zápas, tak by to už bylo o nečem jiném. Věřím, že letos máme na to se přes první kolo dostat.