• neděle 20. ledna 2013
  • Jan Mareček

„Rozhodující bylo, že jsme se semkli jako tým,“ řekl po zápase s Prostějovem Bohumil Herman

Hráči opavského Slezanu předvedli v sobotním zápase s Prostějovem nevídaný hokejový obrat. V první části byli hosté z Prostějova o něco lepší a taky si do kabin odnesli dvoubrankové vedení. Slezan doplácel hlavně na to, že se mu v útoku nedařilo proměňovat šance. Druhá dvacetiminutovka měla nejprve pro Opavu téměř apokalyptický vývoj, domácí obdrželi další čtyři branky a s průběžným skóre 0:6 byli zralí na ručník. Následně ale Slezan naprosto přebral iniciativu, prostějovské Jestřáby téměř k ničemu nepustil a do konce třetiny vstřelil tři branky. No a po přestávce už byl na ledě pouze jeden tým, Opavané skórovali hned pětkrát a ze stavu 0:6 v polovině druhé třetiny obrátili na 8:6.

O vývoji zápasu promluvil jeden ze strůjců překvapení útočník Bohumil Herman, který si v utkání připsal gól a asistenci: „Pro ten velký obrat bylo rozhodující, že jsme se semkli jako tým. Po šestém inkasovaném gólu jsme začali předvádět úplně jinou hru, bez zbytečných chyb a ztrát puku.“

Přitom se nedá říct, že by hra Slezanu v sobotu a v předchozích zápasech byla naprosto odlišná. „Nemyslím si, že jsme v předchozích duelech hráli špatně, jenom nám to tam prostě nepadalo a to se nám proti Prostějovu bohudík podařilo změnit,“ komentoval opavský útočník.

To, že byli hráči Opavy před zápasem ve velice těžké situaci, potvrdil Herman slovy: „Situace v kabině určitě nebyla nijak dobrá. Kluci byli frustrovaní a bylo to cítit,“ zároveň ihned dodal, že by nyní mohla krize zmizet: „Myslím, že nám tohle pomůže, takový výsledek nás musí zvednout. Vždyť i ta polovina zápasu, ve které se nám vůbec nedařilo, a dostali jsme šest gólů, byla z velké části dílem psychiky. V první třetině jsme měli taky nějaké šance, jen jsme je prostě na rozdíl od soupeře neproměnili.“

Sám Herman přispěl ke konečnému vítězství brankou a asistencí. „Ten gól byla vlastně nacvičená akce, Míša Kukol mi to hodil za bránu, Petr Chalupa zablokoval jednoho obránce a mi se tak otevřel prostor. Zkusil jsem to a vyšlo to,“ usmíval se po zápase Herman. „No a u asistence se mi povedlo přehrát obránce, nahrál jsem to za sebe Péťovi Chalupovi, no a tomu se dnes dařilo, na co sáhl.“

Další zápas sehrají Opavané ve středu ve Frýdku-Místku a v případě vítězství se mohou posunout na osmou příčku. Samozřejmě, Slezan se nachází v situaci, kdy si nemůže dovolit moc ztrácet body a pro duel s mužstvem, se kterým v současné době bojuje o play off, to platí dvojnásobně. „Budeme chtít hrát to, co dneska. Frýdek je o jedno místo před námi, bude to velmi důležité utkání,“ dodal nakonec Bohumil Herman.