• pondělí 09. dubna 2018
  • Redakce

Třeťáci se zúčastnili celorepublikového turnaje v Praze

Hokejisté 3. třídy HK Opava se ve dnech 31. března a 1. dubna zúčastnili celorepublikového turnaje v Praze, kde v konkurenci týmů z České republiky obsadili konečné sedmé místo.

Po prohraném první zápase, kdy opavské hokejisty potrápilo mužstvo IHC Písek Bílí a celkové skóre zápasu skončilo 5:10 (branky Opavy: Berkus 1, Muczka 1, Vincker 1, Václavek 1, Celta 1), si Opaváci spravili chuť v zápase s SK Horácká Třebíč, kdy vyhráli v poměru 9:8 (branky Opavy: Juroš 2, Trupar 1, Vincker 1, Minarčík 3, Václavek 1, Uvíra 1).

Třetí zápas přinesl doslova infarktový stav. Poslední minutu před koncem zápasu prohrávali opavští hokejisté s HC Slovan Ústí nad Labem v poměru 7:10, avšak svým suverénním výkonem zajistil remízu Přemysl Juroš, který během krátké chvíle zajistil 3 branky pro Opavu a skóre zápasu skončilo 10:10 (branky Opavy: Juroš 6, Trupar 1, Uvíra 1, Vincker 1, Minarčík 1).

Čtvrtý zápas sehrálo mužstvo Opavy proti favorizovanému HC Milevsku 2011. Opaváci bojovali, avšak na Milevsko nestačili a prohráli 6:12 (branky Opavy: Juroš 2, Uvíra 2, Minarčík 1, Vincker 1).

Další den začínali opavští hokejisté opět zápasem proti Písku, tentokrát proti IHC Písek Modří. Soupeř nedostal šanci, a tak s přehledem zvítězili v poměru 15:1 (branky Opavy: Juroš 5, Václavek 1, Uvíra 5, Muczka 1, Minarčík 2, Vincker 1).

I další zápas proti HC Nejdek se nesl na vlně vítězství, kdy tým z Opavy s lehkostí zvítězil v poměru 21:2 (branky Opavy: Václavek 3, Uvíra 2, Juroš 7, Vincker 4, Minarčík 2, Bielaček 1, Trupar 1, Berkus 1).

Napínavý průběh přinesla druhá polovina dne, kdy tým Opavy bojoval proti týmu HC Berounští medvědi. Opavským hokejistům se nedařilo překonat berounskou gólmanku, a tak nakonec prohráli v poměru 4:6 (branky Opavy: Václavek 1, Trupar 1, Vincker 1, Minarčík 1).

Poslední dva zápasy sehrálo mužstvo Opavy proti domácímu týmu HC Slavia Praha, nejprve prohráli s HC Slavia Praha Bílí 9:12 (branky Opavy: Václavek 3, Juroš 2, Vincker 1, Trupar 1, Minarčík 1, Uvíra 1) a poté přišla znovu prohra proti vítězi celého turnaje HC Slavia Praha Červení 2:14 (branky Opavy: Berkus 1, Václavek 1).

Soupiska opavských hokejistů:

Dominik Mikulec (gólman), Tomáš Václavek, Dušan Celta, Adam Muczka, Vojtěch Vincker, Filip Minarčík, Michal Uvíra, Radek Bielaček, Tomáš Trupar, Přemysl Juroš a Richard Berkus
Trenér: Karel Frýdl

Autor článku a fotek: Lucie Truparová