• středa 04. července 2018
  • Redakce

Rozhovor s kapitánem „A“ týmu Lukášem Černým

Mezi hráči ne příliš oblíbená letní příprava je u konce. Většinu času jsme trávili v posilovně, využívali in-line plochu zimního stadionu a v neposlední řadě také beach volejbalové kurty. Trenér i jeho asistent unisono hlásí: „S přístupem hráčů k letní přípravě jsme spokojeni.“

Naše hokejisty teď již čeká nová sezóna plná napínavých zápasů, a proto jsme si pro vás připravili rozhovor s kapitánem „A“ týmu Lukášem Černým, který reprezentuje HC Slezan Opava již řadu let.

Lukáši, patříš ke zkušeným hráčům, můžeš se vyjádřit k průběhu letní přípravy?

„Samozřejmě začátky nebyly jednoduché po takové delší pauze, ale postupně jsme se do toho dostávali a byli spokojeni sami se sebou. Přišel nový trenér a přinesl zase něco nového, byla to příjemná změna. Takže za sebe určitě můžu říct, že jsem spokojený.“

V čem se lišila oproti minulým létům a co Ti dala?

„Pokud bych to porovnával s loňskou přípravou, tak je určitě rozdíl v počtu hráčů, kteří chodili pravidelně na trénink. Šla vidět chuť trénovat.“

Jaký je Tvůj názor na změnu trenéra?

„Asi se není čemu divit, že přišla změna po loňském neúspěchu. Je jednodušší vyměnit jednoho trenéra než 20 hráčů :D. Vnímám to pozitivně, je to mladý ambiciózní trenér, který nám má určitě co dát. Tak uvidíme, co si pro nás připraví na led.“

Jaká je tvá vize příští sezóny z pozice hráče?

„Netroufnu si tipovat, zatím je ještě brzo. Samozřejmě nejlepší by bylo hrát přední příčky, ale to je ještě daleko.“

Hokeji se věnuješ už od dětství, kdo Tě k tomuto sportu přivedl?

„K hokeji mě přivedli rodiče, kteří dodnes chodí na každý zápas, přidala se k nim i manželka s dětmi, takže podporu mám (smích). Uvidíme, jak dlouho.“

Již déle než rok je v opavském hokeji nové vedení, jak se díváš na komunikaci vedení klubu vůči hráčům „A“ mužstva?

„Funguje na jedničku.“

My Lukášovi děkujeme za rozhovor a přejeme jemu i jeho týmu mnoho štěstí v nadcházející sezóně.

Daniel Fréhar