• sobota 23. září 2017
  • Redakce

Akce Pojď hrát hokej měla úspěch, hokej si vyzkoušelo zhruba třicet dětí

Ve čtvrtek 21. září se již podruhé konala na zimním stadionu v Opavě akce „Pojď hrát hokej“, která je součástí celostátního projektu Českého svazu ledního hokeje „Týden hokeje“. Tato akce byla směrována na přiblížení hokeje rodičům a dětem ve věku 4 až 8 let, ale neodmítli jsme ani mladší, kteří si chtěli bruslení taky vyzkoušet.

Kouzlo a nástrahy ledové plochy si přišlo v tento den vyzkoušet zhruba 30 dětí a z těchto dětí se jich rovných 20 zaregistrovalo do projektu „Pojď hrát hokej“ a „Hokejka“. K našemu překvapení mezi nimi bylo také osm dívek, jejichž počet začíná v našem klubu opět narůstat a budeme rádi, když se rozhodnou u nás pokračovat.

Již v prostoru registrace bylo postaráno o příchozí děti a každá ratolest si mohla vyzkoušet, jak se zachází s hokejkou či tenisovým míčkem a mohla zažít úspěch ze vstřeleného gólu do branky, která byla k dispozici.

Po registraci byli rodiče s dětmi nasměrováni do šaten, případně přímo k hokejové ploše, kde se děti připravily na led. Následně byly stručně prezentovány informace o hokejové činnosti, byla jim názorně ukázaná výstroj pro hráče i brankáře a podány konkrétní informace k činnosti našeho klubu.

Poté byly děti rozděleny do pěti skupin, kde si pak na jednotlivých stanovištích vyzkoušely svou zručnost nebo si jen tak pohrály. Na ledě byla připravena bezpečná zóna, kde se mohly pohybovat také rodiče. Pro nebruslící byla vyhrazena část hřiště s novými pomůckami – chodítky.

Na ostatních stanovištích probíhala střelba na brankáře, nácvik bruslení, zdolávání překážkové dráhy a zábavná činnost s tenisovými míčky. Po ukončení organizované činnosti přišlo na řadu závěrečné focení všech dětí a trenérů. Posledních 15 minut bylo ponecháno dětem, které ještě nebyly unavené, k volnému bruslení pod dohledem trenérů.

Celá akce „Pojď hrát hokej“ byla zdařilá a věříme, že se s novými dětmi budeme i nadále setkávat na trénincích opavské přípravky.

Fotogalerie z akce »