• úterý 07. října 2014
  • Vojtěch Konečný

Další kolo je tady! Slezan přivítá na domácím kluzišti Valašské Meziříčí

Naši hokejisté mají zatím parádní formu. Ze čtyř odehraných duelů vytěžili maximální počet bodů a drží se zaslouženě na prvním místě tabulky. V cestě nyní stojí další soupeř, Bobři z Valašského Meziříčí. Ti třikrát za sebou prohráli a trápení budou chtít ukončit právě na opavském ledě. Připíší si naši borci na své konto další body? Nebo zvítězí Bobři? Zápas začíná ve středu 8.10. v 18 hodin a vstupné je zdarma!

Svěřenci trenéra Jana Vavrečky odehráli svůj poslední zápas na domácí půdě proti Břeclavi. Bobři se sice dostali do vedení zásluhou Škumáta, jenže za dvě minuty už bylo srovnáno. Na 1:1 se podařilo vyrovnat Miklíkovi. V následujících čtyřiceti minutách vsítili Lvi dvě branky a odvezli si velmi cenné tři body. „Nám se sice podařilo dát první gól, ale to je na domácí půdě málo. Nešlo nám buly, a tak se soupeř dostával lehce na puk a samozřejmě nás to stálo více sil,“ prohlásil po utkání útočník Marek Randýsek.

Co se týče statistik, tak nejlépe bodujícím hráčem je mladý útočník Patrik Kuchta, jenž má na svém kontě tři góly a dvě asistence. Prostor mezi třemi tyčemi patří zatím Lukáši Vydrželovi, který zasáhl do všech zápasů.

A co od středečního duelu očekává útočník hostí Marek Randýsek? „Recept bude hodně střílet, hrát více jako tým a zbytečně si nekomplikovat hru u nás v obranném pásmu. Když všichni splníme tyto a další úkoly od trenérů, tak věřím, že můžem odvézt i nějaké body z Opavy, která zatím neprohrála.“

K nadcházejícímu duelu se také vyjádřil hráč Slezanu Petr Chalupa. „Od Bobrů čekám určitě hodně defenzivní taktiku, takže se budeme muset připravit na hru do plné defenzivy hostů. Zatím mají tuším čtyři body, což asi tak odpovídá jejich možnostem, ale druhá liga je vyrovnaná, takže nic nepodceníme a jsem přesvědčený, že získáme tři body,“řekl odhodlaně opavský forward.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler - Baďura, Měch, Vítek - Černý L., Polok, Herman - Svoboda, Chalupa, Wolf

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel (Svoboda) – Finkes, Gulda, Matušenko, Šimek, Tomiga, Zábojník, Fišera – Baroš, Kundrátek, Kysučan, Martiník, Randýsek, Slovák, Sprušil, Škumát, D.Varga, Mar.Varga

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Koziol - Moravec, Rožánek.

Jak to vidí bookmakeři?

Vítězství Opavy - 1.25