• neděle 26. října 2014
  • Vojtěch Konečný

Daniel Kysela: Jejich góly po tečích nás srazily do kolen

Muži Slezanu včera vysoko prohráli v Porubě, což znamená, že Opavané budou chtít na včerejší den co nejdříve zapomenout. Svěřenci trenéra Suchánka sice snížili v první třetině zásluhou Černého, poté však domácí zabrali a vytvořili si velký náskok, který by se těžce doháněl. Zápas okomentoval obránce Daniel Kysela.

Jak tedy urostlý obránce duel zhodnotil? „Tak utkání se samozřejmě hodnotí strašně těžce. Vědělo se, že Poruba je silný soupeř, chtěli jsme za každou cenu uhrát dobrý výsledek, což se bohužel nepovedlo,“ řekl smutně opavský bek.

„Soupeř na nás od začátku vletěl, lépe bruslil, byl aktivnější a tlačil se do zakončení. Hráli nátlakový hokej, dobře bránili střední pásmo a když jsme se do jejich pásma dostali my, tak i s tím si poradili,“prohlásil naštvaně hráč s tvrdou střelou.

A co bylo dle Daniela Kysely rozhodující? „Rozhodující bylo to, že ta jejich nahození dokázali přetavit v gól, vždy tam totiž přišla nějaká teč, tak nám dali tři branky a to nás srazilo do kolen.“

Bek Opavy dále pokračoval. „Nemyslím si, že bychom hráli s Porubou otevřený hokej. Před zápasem jsme si v šatně řekli, jak budeme hrát a podle mě jsme systém dodržovali. Až ve druhé třetině došlo ke zlomu, to bylo za stavu 4:1, kdy jsme se pokoušeli s výsledkem něco udělat. Až v tu chvíli jsme hru otevřeli a soupeř vše trestal.“

„A taky si nemyslím, že by k utkání někdo přistoupil lehkovážně, ale když dostanete góly po tečích, tak vás to prostě do kolen srazí a přichází na řadu taková ta hořkost a nechuť, poté se už hraje strašně špatně,“ uzavřel Kysela.