V úterý zamíří do Opavy Poruba, která je momentálně druhým celkem v tabulce. Plné tři body ze Slezska by se Ostravanům nepochybně na upevnění své aktuální pozice hodily, třetí Šumperk jim totiž nebezpečně šlape na paty. Dokáže Opava poprvé v sezóně nad Porubou zvítězit?

Úterý, 14. 2. 2017 – 18.00
Zimní stadion města Opavy
Rozhodčí: Koziol – Gančarčík, Konvička

Pohled do minulosti

Vzájemná bilance nevyznívá pro Opavu zrovna optimisticky, letos totiž Porubu ještě porazit nedokázala. Na začátku sezóny sice schytal Slezan v zápasech s Porubou debakly 1:7 a 1:9, pak ale dal jasně najevo, že Ostravanům body zadarmo pouštět nebude. Doma potrápili Opavští Porubu natolik, že o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch zařídil vítězství Porubským Martin Piecha. Pořádné zklamání pak zažili Opavané v posledním společném utkání, které se odehrálo v Ostravě. Už to vypadalo, že se jim podaří proti Toraxu poprvé v sezoně plně bodovat, když v poslední sekundě vyrovnal Erik Němec a základní doba tak opět byla pro určení vítěze krátká. V prodloužení následovala teč Josefa Tichého, díky které Poruba počtvrté v sezóně nad Slezanem zvítězila.

Komu se proti Porubě daří?

Proti Porubě jsou střelecky nejaktivnější útočníci Jakub Vítek (2+1) a Petr Wolf (2+1). Seriózní nahrávky umí rozdávat obránce Jiří Šindelář (0+2), Tomáš Polok (0+2) a Lukáš Černý (0+2).

Z minulého utkání…

• O první branku v utkání se postaral Patrik Moskal, pak následoval dlouhý gólový půst. Před koncem druhé periody Opavští v rozmezí tří minuty vsítili soupeři dvě branky zásluhou Davida Galvase a Zdeňka Pavelka.
  • V poslední sekundě duelu vyrovnal stav na 2:2 svým gólem extraligový hráč Erik Němec, obrat poté dokonal Josef Tichý
  • Na lavici hanby strávil nejdelší dobu Petr Wolf (4 minuty) a Vladimír Holík (4 minuty)