• úterý 18. října 2016
  • Soňa Molatová

Derby s ambiciózní Porubou je tady! Opava se ve středu představí na ledě RT TORAXU

Poté, co Opava odehrála dva zápasy doma, kde nejprve těsně podlehla Vsetínu a následně podruhé v sezóně přehrála brněnskou Techniku, má před sebou Slezan další z venkovních zápasů. Tentokrát míří na led horkého kandidáta na postup do WSM ligy, který spolu se Vsetínem kraluje tabulce. Již ve středu se Opavští pokusí vybojovat tři body v zápase s Porubou.

Zatímco Opava se letos nedaří prezentovat stabilními výsledky, farma extraligových Vítkovic může být se svým dosavadním výkonem spokojenější. Po devíti zápasech má na kontě tři prohry (doma Kopřivnici podlehla po samostatných nájezdech, venku pak na ledě Šumperku v prodloužení a s brněnskou Technikou prohrála na nájezdy) a šest vítězství (na domácím ledě vyhrála s Valašským Meziříčím, Vsetínem a Hodonínem, ve venkovních zápasech si poradila s Novým Jičínem, Kopřivnicí a také s Opavou, kterou porazila vysoko 7:1). Středeční soupeř z Ostravy tedy v základní hrací době ještě tuto sezónu ani jeden zápas neprohrál.

Začátek utkání: 18:00

Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler