• sobota 22. ledna 2011
  • Jan Šimek

Do Opavy přicestují hladoví Lvi z Břeclavi

Slezan se v dalším utkání nadstavbové skupiny B střetne s týmem Břeclavi, která zaujímá jedenáctou příčku v tabulce. Zápas bude domácí premiérou pro nového opavského lodivoda Kamila Glabazňu, který se bude před opavským publikem určitě uvést v dobrém světle. Pokud navíc Slezan vyhraje, bude skutečně jen krůček od jistoty postupu do play – off. Úvodní buly zajímavého střetnutí bude vhozeno v neděli 23. 1. 2011 v 17:00.

Jak již bylo zmíněno výše, novým koučem A – týmu opavského Slezanu se stal Kamil Glabazňa, který na trenérské lavičce vystřídal Karla Suchánka, odcházejícího do polské Osvětimi. Bývalý ostrostřelec Kamil Glabazňa si svůj první zápas jako šéf střídačky slezského celku odkroutil na ledě Valašského Meziříčí, kde se Opavským pravidelně příliš nedaří. I tentokrát Opavě štěstí zrovna nepřálo, když po napínavém zápase prohrála s Bobry 4:3 v prodloužení. Nutno podotknout, že za poslední čtyři sezony to byl teprve druhý bod, který si opavští hokejisté z valašského regionu odvezli.

Mužstvo Slezanu tak po těsné prohře s Valašským Meziříčím a domácí porážce s hodonínskými Drtiči spadlo ze sedmé na osmou pozici v tabulce, která sice stále zaručuje postup do vyřazovacích bojů, nicméně by to zřejmě znamenalo utkat se s neohroženým lídrem soutěže ze Šumperka, což by asi nebyl soupeř z kategorie těch lehčích. Slezan má nyní stejně bodů jako Hodonín, ovšem lepší skóre mají Drtiči, takže na sedmém místě jsou právě oni. Pro opavské hráče je tedy zápas s papírově slabší Břeclaví hodně důležitý, a domácí celek se tak určitě požene za vítězstvím hned s úvodním hvizdem.

Hostující Lvi se vyhnuli účasti ve skupině hrající o udržení, na play – off už šanci také ztratili, takže Břeclavští prakticky jen dohrávají sezonu. V novém roce zatím příliš neoslňují, pokud tedy pomineme debakl, který Lvi uštědřili družstvu Uničova. Na domácím ledě totiž svého soupeře deklasovali v poměru 11:0! Jinak ale Břeclav opravdu tolik nezáří, prohrála na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí (3:4) i na ledě Frýdku – Místku (3:5). V posledním domácím utkání podlehli svěřenci Pavla Nohela v prodloužení i brněnské Technice (1:2), v Opavě tak budou chtít Lvi určitě zahrát lépe.

Nepříznivé výsledky jsou možná ovlivněny i tím, že město Břeclav chystá razantní snížení dotací do hokeje a proslýchá se, že tato sezona je dost možná tou poslední druholigovou pro břeclavský celek. Trenér Nohel se již musí obejít bez opor, jakými byli např.: Igor Čikl, Erik Novák, Roman Barták, Ivan Pašek aj. Lídrem kanadského bodování jihomoravského celku je zkušený útočník Štěpán Hrůza, jenž v devětadvaceti zápasech nasbíral jednadvacet bodů (12+9), jeho pobočníky pak jsou pak mladí a draví Jan Kurial (11+5) a Ondřej Fiedler (7+6). V brance se pak střídávají zkušený Petr Žurek a mladý Jaroslav Chvátal.

Vzájemné zápasy v sezoně 2010/2011:

12. kolo, středa 20.10. 2010 HC Slezan Opava - HC Břeclav 3:1

26. kolo, středa 15.12. 2010 HC Břeclav - HC Slezan Opava 1:2

Kterak se vyvede domácí premiéra nového kouče Kamila Glabazni se dozvíme, když v neděli 23.1. 2011 v 17 hodin navštívíme opavský zimní stadion.

Oficiální stránky našeho soupeře si můžete prohlédnout kliknutím zde.

Z utkání pro vás bude připraven také podrobný on-line přenos..

Sestavy obou týmů v posledním utkání:

HC Slezan Opava:

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Pavelek, Vrabez, Tůma, Kysela, Grofek, Měch, Černý, Herman, Polok, Kocián, Suchánek, Mlýnek, Chalupa, Wolf.

HC Břeclav:

Chvátal - Dora, Rajnoha, Vozdecký, Svoboda, Špaček, Škápik, Nedvěd, Novák Jiří. - Hrůza, Chomič, Sedláček, Matouš, Klimovič, Fiedler, Konečný L., Zháňal, Kuriál, Bartoš, Bolfík..

Další zápasy nadstavby:

22. 1. 2011, 17:00 LHK Jestřábi Prostějov – HC Nový Jičín (skup. A)
22. 1. 2011, 17:00 AZ Havířov – HC Plus Oil Orlová (skup. A)
22. 1. 2011, 17:00 HC Frýdek – Místek – VSK Technika Brno (skup. B)
22. 1. 2011, 17:00 SHK Drtiči Hodonín - HC Bobři Valašské Meziřící (skup. B)
23. 1. 2011, 17:00 HC Salith Šumperk – HC Zubr Přerov (skup. A)
23. 1. 2011, 17:30 VHK Vsetín – HC Uherské Hradiště (skup. C)