• pátek 25. listopadu 2016
  • Soňa Molatová | FOTO: Petr Luba

Do Opavy přijíždí další tabulkový soused! Porazí doma Slezan po dvou prohrách Nový Jičín?

Po hladké výhře v Brně, divoké bitvě s Porubou a prohrané gólové přestřelce s hodonínskými Drtiči se Opavští poperou o body se soupeřem, který jim v tabulce šlape na paty. Na led Slezanu v sobotu zamíří celek z Nového Jičína. Přesto, že Novojičínští letos nepatří k týmům, které by sbíraly jedno vítězství za druhým, v posledních dvou odehraných kolech se jim dařilo.

Začátek utkání: 15.00
Zimní stadion města Opavy
Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín

Zatímco Opava na Hodonín nestačila, Nový Jičín si s jihomoravským týmem doma poradil suverénně 6:1. V dosud posledním utkání se příliš nepáral ani s Kopřivnicí, které nesázel pět branek a sám neinkasoval ani jednu.

Mužstva poslední společný zápas odehrála v rámci 13. kola. Utkání bylo lehkou přestřelkou. Jako první se do vedení dostal domácí celek Nového Jičína, díky zásluze Iva Kociána. Vzápětí se povedlo vyrovnat Petru Chalupovi, ale nerozhodný stav změnil na začátku poslední periody Dominik Novotný ve prospěch domácího mužstva. Opavští dokázali jednogólové manko smazat díky šikovné střele Jakuba Vítka. V 57. minutě se ale opět dostal Nový Jičín do vedení, které se pokusil Slezan stáhnout hrou bez brankáře. Namísto dalšího vyrovnaní se však dočkal pouze čtvrtého inkasovaného gólu do prázdné kasy, kterým Chvostek zpečetil vítězství 4:2 ve prospěch domácího týmu.