• čtvrtek 18. prosince 2014
  • Lukáš Jasoněk

Do Opavy zavítá nejsilnější možný soupeř, přijede suverénní Přerov

Hokejisty Opavy čeká předposlední soutěžní zápas tohoto roku, v sobotu od 17 hodin přivítají Slezané na domácím ledě vedoucí celek tabulky Přerov. Se Zubry se v této sezóně utkala Opava už dvakrát a bilance vzájemných zápasů je vyrovnaná. V obou kláních se z vítězství 3:2 radovalo domácí mužstvo, takže doufejme, že nejinak tomu bude i tentokrát a radost z vítězství zažijí hokejisté Opavy.

Jak již bylo zmíněno výše, hokejistům Přerova patří vedoucí flek. Svěřenci trenéra Dočkala si dlouhodobě drží vynikající formu, když v posledních čtrnácti utkáních odešli z kluziště jako poraženi pouze jednou. Hanáci mají na svém kontě už pětapadesát bodů a jejich náskok na druhou Porubu a brněnskou Techniku je devítibodový.

Kádr Zubrů disponuje nejlepší defenzivou celé soutěže, která v pětadvaceti utkáních inkasovala pouze padesát gólů. Na tomto úspěchu má velkou zásluhu dvojice brankářů, která se v utkáních pravidelně střídá. Zmíněným duem je Martin Vojtek, který má nejvyšší úspěšnost zákroků v soutěži, a Jiří Slovák.

Na suverénně nejlepší formu Hanáků doplatil v posledním ligovém kole Nový Jičín, který s vedoucím celkem soutěže dokázal držet krok pouze do 9. minuty. Domácí se již v první dvacetiminutovce ujali tříbrankového vedení, které ve druhé periodě ještě navýšili. V závěrečné části si Zubři už jen hlídali pohodlný náskok a bez potíží si dokráčeli pro další tři body za vítězství 6:2.

Nejlepším střelcem Zubrů je Jiří Goiš (10+7), který je zároveň nejproduktivnějším hráčem mužstva. Sekundují mu však šestnáctibodový David Šťastný (8+8) nebo nejlépe asistující hráč Petr Sakrajda (4+11). Z obránců vyčnívá především Radomír Pala (8+5), který má na svém kontě třináct kanadských bodů.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Tůma, Mosler – Černý, Měch, Vítek – Svoboda, Polok, Herman – Vaněk, Chalupa, Wolf.

HC ZUBR Přerov: Slovák – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Zbořil, Andrýsek, Šťastný R. – Sakrajda, Sedlák, Šťastný D. – Šebek, Procházka, Dostálek – Kratochvíl M., Kolář, Školoud – Škorík, Kratochvíl Š.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Delegace rozhodčích

Šutara - Rožánek, Vengřín