• pátek 07. října 2016
  • Soňa Molatová

Dokáže Opava zkrotit Draky? O další body bude Slezan bojovat v Šumperku

Po výhře na domácím ledě vyrovnala Opava poměr vyhraných a prohraných utkání na 3:3. Tuto sobotu ji však čeká nelehký úkol v podobě ukořistění dalších bodů, tentokrát z venkovního zápasu proti Šumperku. Draci navíc v letošní sezóně prohráli pouze jednou a to ve venkovním zápase proti Hodonínu, který momentálně kraluje druholigové tabulce východní skupiny.

Zatímco výsledky Opavy jsou jako na houpačce, Šumperk je o něco stabilnější. Na začátek sezóny sice vyzval na svém ledě ambiciózní Vsetín, ale kvůli technickým podmínkám musel být zápas po prvních pěti minutách ukončen. Ještě než došlo k předčasnému finiši, vedli Draci 1:0, a jelikož se utkání do dnešního dne nedohrálo, je to zároveň také průběžný stav. Sobotní domácí si v dalších zápasech poradili s brněnskou Technikou, Novým Jičínem, Kopřivnicí a po prodloužení také s Porubou. Jedinou kaňkou ve výsledcích Šumperku tak zůstávají hodonínští Drtiči, kteří na svém ledě porazili Draky 5:2.

• - Na šumperské straně se povedlo skórovat pouze Matěj Pavlovský

• - Na trestné lavici se nejdéle zdrželi Tomáš Drtil (4 minuty) a Jiří Šindelář (4 minuty)