• čtvrtek 02. října 2014
  • Filip Lefenda

Dominik Volf: Cíle jsou vždy ty nejvyšší, s juniorkou bychom rádi postoupili

Opava – Juniorští hokejisté Slezanu Opava po čtyř prohrách v řadě konečně zabrali, když minulý týden zvítězili nejprve ve Frýdku-Místku a následně i na domácím ledě s Karvinou. Obránce Dominik Volf věří, že výhry tým povzbudí a začne se takříkajíc blýskat na lepší časy. Opavě patří v tabulce po šesti kolech sedmá pozice a pokud se bude chtít porvat o postup do vysněné extraligy, měla by se pokusit na vítězné vlně udržet co možná nejdéle.

Po čtyřech prohrách v řadě se vám minulý týden podařilo konečně bodovat, když jste vyhráli oba zápasy. Spadl týmu kámen ze srdce?
Samozřejmě jsme si oddechli. Všechny zápasy jsme dřeli na sto procent a i přesto, že jsme v nich měli navrch, tak jsme nevyhráli, což je dost frustrující. Dvě výhry po sobě nás dost povzbudily a myslím si, že se blýská na lepší časy.

Jak bys zhodnotil utkání ve Frýdku-Místku?
Zápas začal v pomalejším tempu, což mě po předchozích utkáních dost překvapilo. V dřívějších zápasech jsme nastoupili a soupeř se nestačil divit. Ve Frýdku to bylo přesně naopak, ale konečný výsledek hrál do karet nám. A to i díky krásnému závěru, který jsme takticky výborně využili, když jsme vedli pouze o gól.

A domácí vítězství s Karvinou?
Domácí zápas byl těžký. Celou dobu jsme Karvinou přehrávali, ale v koncovce jsme neměli štěstí. To přišlo až ve druhé třetině, kdy jsme během pár minut změnili stav 2:1 na 6:1. Ke konci jsme trošku zaspali, ale po dvou inkasovaných brankách jsme se rychle vzpamatovali a zápas tak dohráli v podstatě bez problémů.

Jak si ty sám osobně spokojen se svými letošními výkony?
Osobně si myslím, že moje hra není špatná, ale ani tak dobrý, jak by mohla být. V loňské sezoně se mi, i přes post beka, dařilo často skórovat a přispívat týmu i jinak, než jen jako poslední obrana brankáře. Své letošní výkony tedy hodnotím pozitivně, až na tedy na tu smůlu v koncovce. Ale věřím, že se i toto časem poddá.

Juniorský tým vedl na začátku letošní sezony David Musial. Jak bys jej jako trenéra zhodnotil? Byly tréninky pod jeho vedením něčím specifické?
Nový trenér je pro nás velkým přínosem. Tréninky nabraly nový směr a zaměření na zakládání útoku se vyplatila. Nikdy za dobu, co hraji hokej, si nevzpomínám, že bych věděl o spoluhráči, když ho nevidím, ale po pár týdnech trénování jsme se já, zbytek týmu a myslím, že i soupeři, nestačili divit. Je opravdu velká škoda, že vedení rozhodlo o odchodu Davida Musiala k mladšímu dorostu, ale věřím, že vše, co nás za tu krátkou dobu naučil, využijeme po celou sezónu.

Jaké máte pro letošní sezónu s juniorkou ambice? S jakým umístěním v tabulce byste byli na konci sezony spokojení?
Samozřejmě se chceme probojovat do závěrečné skupiny. Bude to těžké, ale věřím, že na to máme. Cíle jsou vždy co nejvyšší, takže naším cílem je jednoznačně postup do extraligy. Sice jsme zaspali začátek, ale věřím, že umístění v první čtyřce, která postupuje, pro nás nebude problém. Jsme výborná parta a vidím, že do každého zápasu dáváme srdce. Hokejem se především bavíme a s tímto přístupem nastupujeme do každého zápasu.

Jaké jsou tvé osobní hokejové cíle?
Do NHL už se asi nedostanu, momentální cíl je tak uchytit se alespoň v Opavě a probojovat se do týmu mužů. A především dělat v dospělosti to, co mě baví - hokej!