• neděle 01. března 2015
  • Vojtěch Konečný

Doufám, že nás diváci i zítra dotlačí k vítězství, říká Jakub Vítek

Slezan vstoupil do čtvrtfinálové série tou správnou nohou a přivezl si z kluziště soupeře vítězství, které mu zaručilo vedení v sérii. Ovšem zítra už naše borce čeká další zápas, tentokrát už před domácím publikem. Doufejme, že Opavané dokážou navázat na sobotní výkon a zvítězí i podruhé. Jistě zajímavé střetnutí začíná v pondělí 2. března v 18 hodin.

Povede se Slezanu zvítězit i ve druhém utkání?

Svěřencům trenérů Karla Suchánka a Davida Musiala vyšla především druhá dvacetiminutovka. Nejprve se švihem prosadil Tomáš Polok, na jehož branku navázal svou parádní ranou od modré čáry Daniel Kysela. A aby toho nebylo málo, tak ještě v téže minutě zapomněla domácí obrana na Petra Wolfa a ten rychlou kličkou vyzrál na Jaroslava Chvátala, kterého následně mezi třemi tyčemi vystřídal Josef Novák.

Vysokoškoláci ale nesložili zbraně. V poslední tercii se jim povedlo smazat dvougólový náskok. A jelikož už se v následujícím průběhu hry do střelecké listiny nikdo nezapsal, šlo se do prodloužení. Jenže i v nastaveném čase se žádnému z celků nepovedlo skórovat a rozhodnout musely až samostatné nájezdy. V této disciplíně si lépe vedli bílo-červení, kteří si zásluhou Petra Wolfa zajistila první bod ve čtvrtfinálové sérii.

Celý náš tým podal zodpovědný výkon, což dokumentují i slova Jakuba Vítka, který sice gól nevsítil, ovšem prezentoval se velmi bojovným výkonem. Především v oslabení odváděl tento šikula tvrdou a poctivou práci. „Odehráli jsme velice kvalitní utkaní, za které jsme si zasloužili vítězství. Sice jsme jako první inkasovali, ale věděli jsme, že je v naších silách to otočit. Po úvodní třetině jsme si něco řekli v kabině a v té druhé se nám podařilo stav otočit. Škoda, že jsme ve třetí periodě inkasovali branky v oslabení, ale v nájezdech se k nám štěstí obrátilo.“

Jakub Vítek: K utkání musíme přistoupit zodpovědně.

Technika včera na Opavu nestačila, zítra se však začíná opět od nuly a vše je tedy ještě stále otevřené. „Určitě nám má Technika co vracet, ale pokud k utkání přistoupíme stejně zodpovědně, jako v Brně, tak nemám strach o naše vítězství,“ věří dravý forward.

Muž s číslem třináct na zádech dále pokračuje: „Je to jen na nás. Zápas začíná za stavu 0:0. Musíme k tomu přistoupit tak, jako by to byl první zápas. Diváky bych rád pozval, protože v Brně nám moc pomohli, takže věřím, že i doma vytvoří super atmosféru, která nás dovede k druhému bodu ve čtvrtfinále,“ uzavřel Jakub Vítek.

Opavští hokejisté už sedmkrát skončili v prvním kole play-off. Podpořme je proto svými hlasivkami a povzbuďme je v co největším počtu! Ještě jednou opakuji, že duel začíná zítra v 18:00.

Sestavy obou celků v prvním zápase:

VSK Technika Brno: Chvátal – Habrovec, Vrba, Klimeš, L. Odehnal, Havíř, Koukal, Maršálek – Jurča, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Zábranský, Látal, V. Odehnal, Brzobohatý, Bustin, Pargač.

HC Slezan Opava: Šafránek – Pavelek, Kysela, Tůma, Tichý, Vrabel, Mosler – Kocián, Měch, Vítek – Baďura, Chalupa, Wolf – L. Černý, Polok, Herman..

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Pondělní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Fiedler - Moravec, Rožánek.