• neděle 07. ledna 2018
  • Redakce

Duel o šest bodů. Slezan hostí netradičně v pondělí Kopřivnici

Druholigový kolotoč jede zkraje roku na plné obrátky, jen dva dny po utkání v Hodoníně přivítá Opava na svém ledě Kopřivnici. Duel dvou tabulkově nejhorších celků soutěže je na programu netradičně v pondělí, a sice od 18 hodin.

Opavští dokázali v posledním domácím utkání proti Šumperku ukončit po dvou a půl měsících svou patnáctizápasovou šňůru porážek, v sobotu poté vedla i na ledě favorizovaného Hodonína, domácí ale souboj nakonec otočili a překvapení nedopustili. Nyní čeká Slezan tabulkový soused z Kopřivnice, který ačkoliv je šestý, má oproti Opavě více jak dvojnásobný počet bodů. To už ale po pondělku platit nemusí…

Letošní zápasy s Tatrou bývají velmi vyrovnané, byť Opava uspěla jen v jednom ze čtyř případů. Naposledy musely na konci listopadu rozhodovat až samostatné nájezdy, v nichž lépe obstáli Kopřivničtí. Na opavském ledě se pak jednou zrodila naše porážka 5:7, v prvním vzájemném měření sil této sezóny ovšem Opava vyhrála 3:0.

Pokud chce Opava ještě živit alespoň teoretickou naději na šesté místo zaručující vyřazovací boje, musí nutně sbírat body. A ty proti nejbližšímu tabulkovému konkurentovi jsou v takovém případě povinností. Jak vše dopadne?

Duel "o šest bodů" startuje v pondělních 18 hodin. Pokud se na zimní stadion nevydáte osobně, můžete průběh střetnutí sledovat prostřednictvím textové on-line reportáže.