• čtvrtek 22. září 2016
  • Lukáš Jasoněk

Dvě porážky v řadě bude chtít Opava odčinit v domácím duelu s Novým Jičínem

4. kolo druholigové soutěže posílá do Opavy družstvo Nového Jičína, které má po dvou zápasech na svém kontě tři body. Opavští by si rádi napravili reputaci z minulého domácího utkání, v němž v derby vysoko podlehli Porubě. Příležitost k tomu budou mít Hulvovi svěřenci v sobotu, kvůli kolizi s basketbalovým duelem netradičně už od 15 hodin.

Jako den a noc. Takto stručně by se daly shrnout dosavadní zápasy Nového Jičína. K prvnímu z nich vycestovali novojičínští hokejisté do Hodonína, odkud se po hororovém třetím dějství vrátili s debaklem 3:7. Na sedmigólový výprask však svěřenci exopavského kouče Davida Musiala velmi rychle zapomněli a v následujícím domácím klání s Kopřivnicí už pili úplně jiné kafe. Novojičínští ovládli všechny periody a své příznivce, kterých do ochozů tamního zimního stadionu zavítala více jak tisícovka, potěšili vysokým vítězstvím 7:1.

K posledním vzájemným konfrontacím mezi Opavou a Novým Jičínem došlo prakticky nedávno, mužstva totiž mezi sebou změřila síly v přípravném období, a to hned dvakrát. Z výhry se pokaždé radovalo domácí družstvo. První duel zvládla Opava poměrem 3:1 a odveta na soupeřově ledě vyšla lépe Novému Jičínu, který zvítězil po výsledku 5:2.

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání:

HK Opava: Šafránek - Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Tuma, Šindelář, Slavík, Vrábel - Wolf, Polok, Vítek, Rousek, Selingr, Herman, Pavelek, Černý L., Svoboda, Štindl, Beneš.

HK Nový Jičín: Iláš - Stránský, Kužílek, Běhal, Hruška, Vašut, Zbořil, Chvostek, Gebauer, Samiec, Hladiš, Chvostek, Rác, Kocián, Málek, Sonnek, Kratochvíl, Schwarz, Novotný, Uhlár.

Zápas lze sledovat třeba i prostřednictvím textového on-line přenosu, kterým vás provede redaktor Onlajny.com Lukáš Jasoněk.

Na klubový web našeho sobotního soupeře se můžete podívat zde.