• neděle 12. prosince 2010
  • Michal Berg

Filip Šindelář: Dostal jsem pět gólů, co víc k tomu říct

V zápase Slezanu v Novém Jičíně si premiéru v opavské brance odbyl brankář extraligových Vítkovic Filip Šindelář. Ani jeho výkona ale nezabránil porážce opavského týmu v poměru 3:5. "Nemohu být se svým výkonem spokojen, dostal jsem pět gólů, k tomu se moc nedá dodat," uvedl Šindelář po zápase na svou adresu.

Jedenatřicetiletý brankář, který aktuálně působí ve Vítkovicích jako dvojka za suverénním Romanem Málkem, nahradil na střídavý start opavskou jedničku Davida Iláše, který je na několik týdnů mimo pro zranění kolene. Dříve Šindelář působil v Liberci, Mladé Boleslavi nebo Třebíči, jeden zápas odchytal i za pražskou Spartu. S druhou ligu tak jak sám přiznal, nemá příliš zkušeností. "Určitě je to velký rozdíl v celé hře, musel jsem si zvykat na jiný styl hry a moc jsem to nezvládl, dostal jsem pět gólů," přiznal svůj díl viny na porážce Filip Šindelář, který v letošním ročníku zatím nastoupil za Vítkovice do čtyř extraligových zápasů. "V tom problém nebyl, že jsem dlouho nechytal, jak říkám, celkově je v tom rozdíl a doufám, že příští zápas, pokud jště přijedu do Opavy, to bude mnohem lepší," dodal brankář, který s hokejem začínal ve Vlašimi.

Opavský tým se v Novém Jičíně do poloviny zápasu představoval s aktivní a velmi dobrou hrou, pak ale přišly hrubé chyby v obraně a domácí se dostali do rozhodujícího náskoku. "V tom bych tak problém neviděl, chyby se stávají v každém zápase, a od toho je tam brankář, aby to napravil," říká Šindelář. Opavě se podařilo ve třetí třetině po snížení na 3:4 ubránit více než sedm minut dlouhou přesilovku Nového Jičína, ve keré se několika dobrými zákroky blýskl i opavský gólman, pak ale přišla další chyba v obraně a rozhodující gól domácích. "Celé to oslabení jsme hráli tak na deset lidí a je asi fakt, že potom už klukům chyběly síly. Jsem tady ale moc krátce na to, abych to nějak blíž hodnotil, moje práce je zabraňovat gólům v brance," dodal nový strážce opavské branky.

Protože léčení zranění Davida Iláše si zřejmě vyžádá několik týdnů a druhý brankář Adam Trenčan musí být k dispozici juniorce, je pravděpodobné, že se Filip Šindelář, který je také členem hokejbalové reprezentace České republiky, v opavské brance ještě objeví. "Těžko říct, ale je to možné, záleží to na domluvě klubů se mnou. V úterý si s panem Suchánkem zavoláme a uvidíme, jak to bude dál," dodal na závěr Filip Šindelář.