• neděle 14. prosince 2014

Filip Vaněk: Hattrick je jen takový bonus, důležitá je výhra

Opavští hokejisté včera na domácím kluzišti porazili Frýdek-Místek a připsali si tak do druholigové tabulky důležité body. O osudu utkání rozhodla poslední třetina, ve které Slezan nasázel svému soupeři hned šest branek. Hrdinou utkání se stal útočník Filip Vaněk, jenž zaznamenal v tomto duelu hattrick.

Podle výsledku 8:4 může někoho napadnout, že se jednalo o jednoduché utkání, jaký byl ale zápas ve skutečnosti? Frýdek byl určitě nepříjemný soupeř.

Celý zápas jsme vlastně dotahovali, takže to pro nás bylo hodně těžké. Frýdek se nám podařilo zlomit až dvě minuty před koncem, kdy jsme dali gól na 5:4. I za toho stavu ale ještě nebylo definitivně rozhodnuto, Frýdek mohl klidně zahrozit. Naštěstí nám to tam ale napadalo a zápas jsme pak v klidu dohráli.

Tak trochu vám utekly začátky obou třetin, čím si to vysvětluješ? Byla důvodem častá vyloučení?

Hned ze začátku zápasu nás rozhodčí hodně vylučoval a soupeř měl početní výhody. Naštěstí nás ale podržel Dušan. Právě vyloučení měla vliv na náš herní projev v první třetině. Na začátku druhé třetiny jsme dostali smolný gól na 0:2, ale to nás nakoplo a pak už to šlo.

V utkání jsi vstřelil hattrick, což znamená, že jsi se svým výkonem určitě spokojený. Vstřelil už jsi někdy ve své kariéře hattrick?

Spíš jsem rád za to, že jsme uhráli tři body, protože Frýdek je namočený v boji o záchranu a o to víc je nepříjemný. Ty góly jsou jen takový bonus. Hattrick už jsem vstřelil, ale je to už strašně dávno.

Jak bys popsal své góly?

Na všech mých gólech mají velkou zásluhu spoluhráči, na to nesmím zapomenout. První gól padl po závaru před brankou, kde se ke mě odrazil puk a já ho poslal do brány. U druhého mi parádně přihrál Lukáš Vrabel a u třetího mě před bránou pěkně našel Petr Chalupa.

Co bylo podle tebe rozhodujícím faktorem utkání? Co vám vlilo krev do žil? Jaký moment?

Hodně důležité bylo vyrovnání z 0:2 na 2:2 a gól od Bohumila Hermana na 5:4. Když už jsme se dostali poprvé v zápase do vedení, tak jsem věřil, že to zvládneme.

Momentálně vám patří pátá příčka tabulky, kde by jste se chtěli pohybovat?

Střed tabulky asi odpovídá naší hře, určitě bychom ale chtěli být výše. Liga je vyrovnaná a každý zápas je těžký. Určitě bychom se chtěli umístit do 4. místa, ať začínáme play off doma.

Ve středu vás čeká dlouhá cesta do Břeclavi. Lvi jsou letos nepříjemným soupeřem, naposledy jste s nimi prohráli doma 0:1, co od duelu očekáváš?

V Břeclavi to nebude jednoduché, je to kvalitní mužstvo plné mladých kluků. Doma jsme s nimi prohráli po smolném gólu v poslední minutě, ve středu se budeme snažit jim porážku oplatit.