• středa 22. srpna 2012
  • Filip Lefenda

Herní příprava Slezanu pokračuje, ve čtvrtek Opava hostí Nový Jičín

Po turnaji v nedaleké Ostravě-Porubě se Slezan konečně představí také domácímu publiku. Ve čtvrtek čeká na Opavu čtvrtý souboj v rámci letošní přípravy a Suchánkovi svěřenci v něm změří síly s rivalem z Nového Jičína. Dokážou naši hokejisté zapomenout na neúspěšné vystoupení z Poruby? Utkání je na programu 23.8. v 18 hodin.

Opava tímto soubojem načne třízápasovou sérii na domácím ledě. Po Novém Jičínu přijde na řadu duel s Frýdkem-Místkem, který je na programu v úterý. Následující úterý pak bude mít Slezan možnost oplatit Porubě nedávnou porážku z jejího ledu.

Na co se mohou opavští diváci těšit? Především na staronové tváře na opavské lavičce i ledě. U kormidla Slezanu je po menší odmlce opět zkušený stratég Karel Suchánek, který by letos s týmem došel rád dále, než jen do prvního kola play-off. Velkou posilou defenzivní řady je pak obránce David Galvas, který do Opavy zamířil z Karviné. Zkušenost vnese do týmu také hokejový matador Karel Horný, jehož role v klubu se bude mimo hráčských povinností dotýkat také práce s mládeží. Nepříjemný je ovšem naopak odchod loňského nejlepšího střelce týmu Tomáše Grofka, který se na dva roky upsal francouzskému Choletu, který hraje tamější třetí nejvyšší soutěž.

Velkou posilu hlásí také Nový Jičín a rovněž se jedná o hráče z Karviné. Marek Ivan bude bavit svým hokejovým umem i tvrdými zákroky právě obecenstvo v nedalekém Novém Jičíně. Po sezóně strávené ve Frýdku-Místku se vrátil novojičínský odchovanec Martin Kabeláč.

Podstatná změna nastala také na trenérském postu. Hlavním koučem se stal v Opavě dobře známý Kamil Glabazňa, který se svým týmem doposud absolvoval dva přípravné zápasy. V tom prvním si Jičín poradil s Frýdkem 5:2, na ledě Vsetína se následně radovali domácí z vítězství 7:3.

Ze zápasu vám přineseme živou textovou reportáž, kterou budete moci sledovat na serveru Onlajny.com.

Plán přípravy 2012/2013
Havířov – Opava2:3