• úterý 23. března 2010
  • Michal Berg

Hokejoví šesťáci se chystají na mistrovství republiky

Hokejisté šesté třídy opavského Slezanu dosáhli velkého úspěchu. V konečné tabulce své skupiny žákovské ligy obsadili první místo a vybojovali si tak start na neoficiálním mistrovství republiky šestých tříd, které se uskuteční 10. a 11. dubna v Brně. "Letos se pořádá oficiální mistrovství republiky jen pro kategorie 7. a 8. tříd a mladšího dorostu, turnaj pro mladší ročník je bohužel neoficiální," uvedl vedoucí mužstva opavské šesté třídy M. Hartmann. I tak se ale jedná o velký úspěch, vždyť kluci z Opavy za sebou nechali v tabulce například týmy Vítkovic, Třince nebo Olomouce.

Opavští šesťáci pod vedením trenéra Jaroslava Plánovského dominovali jak v základní, tak nadstavbové části, a po zásluze vybojovali první příčku. "V základní části jsme ze 22 zápasů prohráli jen jednou a v deseti zápasech nadstavbové části dvakrát," popisuje vedoucí mužstva Hartmann. "K tomu jsme navíc v lednu vyhráli mezinárodní turnaj v Žilině," dodal.

Ještě před republikovým přeborem ale čeká úspěšný tým další zahraniční zkušenost, v příštím týdnu vyrazí na turnaj do Švédska. "Během týdne tam nehrajeme tři zápasy a potom už se budeme připravovat na turnaj v Brně," popsal nejbližší dny opavských šesťáků M.Hartmann.

Neoficiálního mistrovství republiky, které se uskuteční o víkendu 10. a 11. dubna v Brně, se kromě Opavy a pořádájící Komety zúčstní i týmy z Litvínova, Sparty a Letňan. V této silní konkurenci se ale opavský tým určitě nebude chtít ztratit. Nezbývá než jim držet palce! Z průběhu turnaje vám přineseme aktuální zprávy.