• čtvrtek 13. prosince 2012
  • Jan Šimek, Opavský a hlučínský deník

Hokejový sen Dušana Šafránka: Prohrál s Prostějovem a za trest trénoval s Jágrem

Minulá středa se opavskému hokejovému brankáři Dušanu Šafránkovi nesmazatelně zapsala do života. Přitom nemělo jít o žádný zvláštní den, ale běžnou rutinu. Slezan v ten den podlehl ve druhé lize Prostějovu a Šafránek ze sebe soukal gólmanskou výstroj, když v tom do šatny vkročil trenér Karel Suchánek.

„Dušane, sbal se. Pojedeš do Kravař a zatrénuješ si s Jardou Jágrem,“ takto nějak mohla znít slova opavského kouče, který Šafránkovi oznámil na první pohled neuvěřitelnou zprávu. Jaromír Jágr totiž v Kravařích trénoval na páteční duel jeho Kladna s Vítkovicemi.

„Po zápase jsme se bavili s trenérem, že bych měl jet do Kravař, kde se připravoval Jágr, který na trénink potřeboval brankáře, takže jsem se sbalil a jel,“ řekl na úvod Dušan Šafránek. Ten tak vyfasoval velmi příjemný trest za porážku 2:4 v duelu s prostějovskými Jestřáby.

„To teda jo (smích). Byl to zážitek na celý život, takového člověka nepotkáte každý den, vždyť je to jedna z největších ikon českého hokeje,“ rozplýval se šestadvacetiletý gólman, kterého si ihned začali dobírat jeho opavští spoluhráči. „Smáli se a nevěřili mi. Ptali se mě, kam to teď večer jedu. Když jsem řekl, že za Jágrem, říkali, že si dělám srandu,“ usmívala se brankářská jednička opavského Slezanu.

A jaký tedy byl samotný trénink s českou hokejovou legendou? „Přijel jsem na led a nevěděl jsem, o co půjde. Člověk si až časem uvědomil, s kým měl tu čest trénovat,“ poznamenal gólman, který dlouhá léta strávil v brance Havířova.

„Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek, člověk získal další velkou zkušenost. A přesto, že šlo o jeden jediný trénink, jsem poznal úplně jiný hokej. S druhou ligou se to vůbec nedalo srovnat,“ popisoval základní stavební kámen opavské defenzivy, který si musel doslova vychytat i rozhovor.

„Jágr mi říkal, že pokud chci dávat rozhovory nebo se vyfotit, musím mu chytit aspoň sedm z deseti střel, což jsem splnil,“ pousmál se Jágrův středeční sparingpartner, jenž za odměnu vyfasoval i dva lístky na páteční zápas Vítkovic s Kladnem.

„Po pátečním tréninku v Opavě jsem se sbalil a odjel na zápas. Hokej byl super a atmosféra parádní, vždyť bylo vyprodáno,“ pochvaloval si Dušan Šafránek.