• neděle 25. listopadu 2007
  • Michal Berg

Hráčům musím za předvedný výkon poděkovat, říká trenér Suchánek

Zatímco domácí příznivci soptili nad výsledkem zápasu a podle jejich pohledu neobjektivním výkonem sudího Šíra, zástupci opavského týmu byli po skončení sobotního zápasu se ziskem bodu spokojeni. "Viděli jsme výborné utkání, hrálo se nahoru dolů, jsem rád, že jsme to dotáhli a zdramatizovali," nechal se slyšet opavský kouč Karel Suchánek. "Podařilo se nám srovnat a nakonec jsme zápas mohli i otočit," dodal.

V prodloužení totiž hrál Slezan dvě minuty přesilovku, ale přes aktivní střelbu se k přímému ohrožení brankáře Krumpocha nedostal. "Asi tam došlo k jistému uspokojení a domácí se ubránili a nakonec vystřelili vítězný gól, ale jinak to bylo výborné utkání a když se na to podívám, že jsme hráli na 8 útočníků, deset minut pak jen na sedm, a k tomu po většinu zápasu jen na pět obránců, tak musím hráčům za předvedený výkon poděkovat," chválil své svěřence Suchánek.

Pochvalu si však nezasloužil vstup do zápasu, ve kterém Opava prohrávala po 15 minutách 0:3. "Bohužel se ukazuje, že evidentně nestačí Honza Fišara, v kritických situacích chyboval a museli jsme ho nechat sedět. Byly to individuální chyby, pozdní přístup k hráči a podobně. Ne že by to tedy byla nekoncentrovanost, ale individuální chyby," hledal trenér Suchánek příčiny vlažného vstupu do zápasu.

V brance dostal příležitost od začátku Vojtěch Wittek, ale po třech brankách přepustil své místo Davidu Ilášovi. "Vojta podává dobré výkony v Krnově, kde chytá pravidelně krajský přebor, chytá tam nadprůměrně, tak jsme tu dali příležitost. Byl to takový impulz, protože David Iláš po výborném výkonu v Orlové měl trochu pokles, tak jsme ho chtěli vyburcovat. Wittek za inkasované branky nemohl, byly to dorážky a neobsazení hráči, ale vystřídali jsme ho a David Iláš nás v dalším průběhu podržel."

Poprvé se v sestavě Slezanu objevil v obraně s číslem čtyři mladý slovenský obránce Jozef Čavrk, který doposud působil ve slovenské Žilině, kde byl na hraně extraligového týmu a žilinské juniorky. S jeho premiérou byl trenér Suchánek spokojen. "Je to pro nás přínos, je to mladý kluk, má 20 let. Pro nás je hlavní, že chce v Opavě hrát, že nemá žádné vysoké nároky, chce se učit hokej a to je důležité. Dneska nevyrobil žádnou hrubou chybu a na to, že to byl první zápas, navíc v průběhu sezóny, kdy není jednoduché přijít do týmu, tak to zvládl dobře. Bere to za správný konec a jsem rád, že se rozhodl pro náš klub."