• úterý 18. ledna 2011
  • Jan Šimek

Karel Suchánek končí na střídačce Slezanu

Překvapivá novinka dnes prosvištěla sportovními médii, Karel Suchánek po více než šesti letech končí na lavičce hokejové Opavy. Zkušený trenér opustil opavské mužstvo na vlastní žádost a vedení klubu mu v této věci vyhovělo. Ještě v neděli kouč Slezanu dostal nabídku z polské extraligy od Unie Osvětim, ve které už předtím několik sezon působil a vybojoval s ní tři tituly v polské hokejové lize.

V Polsku si Karel Suchánek udělal jméno a po téměř sedmi letech se vrací do osvětimské haly, kde se již třikrát radoval z mistrovského titulu. První námluvy v létě ještě lodivod Suchánek nevyslyšel, ale teď už návrh smlouvy v Osvětimi přijal. V Polsku by podle předběžných informací měl působit do konce letošního hokejového ročníku.

„Je to tak, Karel Suchánek odchází do Polska. Osvětim poskytla panu Suchánkovi zajímavou nabídku, navíc v nejvyšší polské soutěži, takže ji přijal. My jsme mu v tom nijak nebránili,“ okomentoval odchod dlouholetého stratéga opavského týmu Alois Hadamczik.

Osvětim je v lize zatím na špici, stojí totiž na třetí pozici v tabulce, a znovu tak má nakročeno do bojů o nejvyšší příčky v polské hokejové lize. Karel Suchánek s ní oslavil zisk tří titulů, bude určitě zajímavé sledovat, jak si povede letos.

„V Osvětimi to dobře znám, léta jsem tam působil, mám tam známé, takže vím do čeho jdu. Odejít jsem se rozhodl po utkání v neděli večer. Mrzí mě, že se nám nepovedlo postoupit do první šestice, ale stále klukům přeju hodně štěstí a úspěchů, aby se povedlo udržet sedmé místo v tabulce a docílit postupu do play – off. Zaslouží si to,“ řekl Karel Suchánek.

„V Opavě bydlím a žiju, takže tady budu po letošní sezoně klidně znova působit, pokud o mě bude stále zájem, ale nyní je vše otevřené. Můj odchod do Polska by mohl pomoct klukům i mně, možná bude takovým tím impulsem, který dovede člověka nakopnout. Uvidíme,“ dodal zkušený hokejový trenér.

Kdo vystřídá Karla Suchánka v kabině opavského mužstva? Tuto otázku si jistě kladou mnozí příznivce hokeje.

„Náhradou za pana Suchánka bude nějaký z trenérů v opavském klubu. Za současné ekonomické situace si nemůžeme dovolit kouče odjinud,“ dodal Hadamczik.

Už ve středu na ledě Valašského Meziříčí se uvede nový stratég Slezanu. „S největší pravděpodobností jím bude Kamil Glabazňa, současný trenér staršího dorostu a asistent u juniorky Slezanu a v pokrytí staršího dorostu by měl spolupracovat s panem Konečným,“ upřesnil prezident Slezanu Opava.

„Před sezonou ani v jejím průběhu tady nepřišla s výjimkou Bednárka, jenž to v Opavě dobře zná, prakticky žádná posila. Kádr je tvořen místními hokejisty, před kterými musíme dát klobouk dolů. Nehrají vůbec špatně a já doufám, že se jim i s novým trenérem podaří probojovat do vyřazovacích bojů,“ doplnil Alois Hadamczik.