• úterý 23. října 2007
  • Opavský a hlučínský deník

Kociánův gól posunul Opavu k výhře

Svou permiérovou branku v novém ročníku druhé ligy vstřelil v nedělním zápase opavského Slezanu útočník Ivo Kocián. Ve 22. minutě strhnul dosud vyrovnaný stav na stranu Opavy a načal tak cestu za prvním domácím vítězstvím opavských hokejistů v této sezóně. Doposud měl Ivo Kocián na svém kontě pouze dvě gólové nahrávky.

"Naše výkony se zápas od zápasy zlepšují a jsem rád, že jsme konečně dokázali vyhrát i doma a potvrdit dobrý výkon z Přerova," zhodnotil opavskou hru mladý útočník. "Už tam jsme měli na nějaké body, bohužel to nevyšlo, dneska jsme si ale dokázali vytvořit tlak hned od začátku a soupeře přehrát," dodal.

Přesto se však opavské vítězství nerodilo lehce. Po skvělém začátku, kdy Slezan vedl brankami Černého a Suchánka 2:0 přišly chyby v obraně, po kterých Uničov srovnal. Nejprve proměnil trestné střílení Dobrý a vzápětí skóroval Kočan. "Tak rychlé góly samozřejmě nejsou nic příjemného, dost nás to rozhodilo, ale od druhé třetiny jsme se zase vrátili k naší hře," řekl Ivo Kocián.

Právě na začátku druhé části přišla Kociánova chvíle, když krásným gólem po nahrávce Tomáše Poloka poslal Opavu do vedení. "Bylo to výsledkem spolupráce celého útoku, předvedli jsme krásnou rotaci v rohu, postupně jsme se všichni vystřídali u puku. Tomáš Polok potom objel obránce a poslal mi puk do jasné šance," chválí spoluhráče Kocián.

Při zranění Jana Weisse mají opavští trenéři k dispozici jen tři kompletní útoky, podle Ivo Kociána však v úzkém kádru velký problém není, protože program druholigové soutěže není tak náročný. "Samotné zápasy samozřejmě náročné jsou, ale často se hraje další zápas až za týden, takže se není na co šetřit a dá se to zvládat." Pro mladé hráče, kteří byli v juniorské soutěži zvyklí na častější herní zápřah, tak přechod mezi muže nepředstavuje takový probém. "Stačí si na ten systém zvyknout a přizpůsobit se mu," podotkl Kocián.

Ve středu čeká na hokejisty Slezanu další výjezd na led soupeře, tentokrát se podívají na Hanou. Domácí Kroměříž je zatím pro opavský tým neznámou, přesto se Ivo Kocián soupeře nebojí. "Dokázali jsme si, že můžeme hrát s každým a proto tam určtě pojedeme s cílem získat nějaké body."