• pátek 01. května 2015
  • Filip Lefenda

Komu věří Opavští? Desítka hráčů Slezanu tipuje průběh domácího MS

Již dnes startuje v Praze a Ostravě světový šampionát v ledním hokeji. Oslovili jsme proto hokejisty opavského Slezanu, kteří se s námi podělili o své tipy na celkového vítěze i umístění českého celku. Zeptali jsme se také na to, zda se hráči sami chystají vyrazit přímo do místa dění.

Petr Chalupa
Tip na vítěze vyloženě nemám, kromě našeho celku jsem nominaci ostatních nějak moc nesledoval, takže jejich sílu těžko odhadnout.
Doufám, že náš mančaft to zvládne lépe, než minulé domácí mistrovství, každá medaile bude úspěchem.
Na žádné zápasy nejspíše nepojedu, nelíbí se mi hlavně ta atmosféra v hledišti, ti fanoušci, co by ji byli schopni udělat, se tam většinou nemají šanci dostat. Z tohoto pohledu jsou tyhle velké turnaje o ničem, snad bude líp...

Lukáš Černý
MS vyhraje Rusko, má nejlepší ubytování (smích).
Češi se dostanou do semifinále.
Na žádný zápas se nechystám.

Pavel Baďura
Podle mě vyhraje MS Kanada, protože nepřijedou žádní mladíci, jak tomu bylo předtím, ale hvězdy NHL. Navíc už dlouho nevyhráli.
Češi budou hrát dobře, ale s těmi opravdu silnými týmy se budou trápit a dále než do semifinále se nedostanou.
Lístky zatím nemám, ale určitě se půjdu podívat na nějaký zápas ostravské skupiny.

Tomáš Polok
Těžko teď někoho tipovat, ale Kanada bude hodně vysoko. K ní bych dal Rusy a pak nás, tyto tři týmy řadím nejvýše.
Doufám, že naši budou mít placku.
A jestli se chystám osobně? Možná do Ostravy. Ale raději se dívám v klídku někde u piva (smích).

Filip Plánovský
Myslím si, že mistrovství vyhrají Finové. Jejich předností je skvělý pressing podporovaný dobrým bruslením. Další výhodu vidím v bráně, budou mít gólmana nominovaného na Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře sezony v NHL.
Český tým zřejmě vypadne ve čtvrtfinále, ale určitě bych se nezlobil, kdyby udělal nějakou medaili.
Přímo na místo dění se nechystám, budu se dívat na zápasy z pohodlí domova.

Tomáš Měch
Mistrovství vyhraje Kanada nebo Švédsko, protože mají o třídu lepší beky než všichni ostatní.
Jak se povede našim těžko říct, ale snad lépe než na posledním MS v Česku.
Na hokej se budu raději dívat u Galusa (David Galvas - pozn. redakce) v hospůdce a myslím, že nebudu z hokejistů sám (úsměv).

Patrik Mosler
Můj favorit je Rusko, protože hraje stylem, jaký mám rád (tvrdá hra a přímočaře do brány).
Chtěl bych, aby se Češi dostali do nejlepší trojky.
Na zápasy se nechystám, protože musím dohnat to, co přes sezonu nestíhám a mám hodně práce (úsměv).

Filip Vaněk
Letos vyhrají Češi. Máme docela dobře složený tým, máme také tři kvalitní gólmany a na střídačce stojí kvalitní trenéři, takže letos věřím našim!
Češi podle mého klopýtnou ve skupině, ale jen jednou, maximálně dvakrát. To bude ale jedině dobře, protože je to semkne do play-off a pak si dojdou až pro zlato.
Na mistrovství se letos dostanu, ale bohužel ne jako divák. Přes školu mám v rámci praxe odpracovat dva dny ve fanzóně pro diváky, takže snad se mi povede utéct, abych viděl nějakou tu třetinku.

Daniel Kysela
Vyhrají Češi. Letos jsme pořadateli a bylo by fajn vyhrát. Navíc chceme vrátit divácký rekord a jak jinak ho trhnout, než finálovým zápasem.
Jak jsem již říkal, Češi si povedou na výbornou, protože MS vyhrajeme. Podle mě půjdou Češi ze skupiny z druhého místa a ve čtvrtfinále narazí na Finy, přes které přejdou. V semifinále se utkáme s Ruskem, kde rozhodne prodloužení nebo nájezdy (smích). Snad to tedy bude finále, ve kterém je jedno, s kým se utkáme, protože vyhrajeme.
Osobně se na hokej nechystám. Stačí mi sledovat zápasy v televizi.

Dušan Šafránek
MS vyhrají Češi. A proč? Protože kdy jindy vyhrát mistrovství než doma. Zvednout pohár nad hlavu v Praze by chtěl každý. Protrápí se skupinou, ale nakonec to dobře dopadne.
Na zápasy se určitě chystám, ale nemám lístky, takže čekám, až bude mít někdo lístek navíc (smích).