• pondělí 09. února 2004
  • Tomáš Kubánek

Lubomír Vosátko přeje Opavě hlavně udržení soutěže

O p a v a - V sobotu proti Třebíči sehrál své poslední utkání v opavském dresu obránce Lubomír Vosátko. Loučení se svým dlouholetým působištěm si tvrdě střílející bek představoval určitě jinak než prohrou ve veledůležitém utkání, v němž Slezan potřeboval nutně bodovat. Za Slezan sehrál šestadvacetiletý hráč 205 utkání, v nichž vstřelil 19 branek a na dalších 53 přihrál. Nyní bude "Vosa" válet již výhradně v barvách Zlína, kterému se v lednu upsal a za který sehraje již patnáctý zápas. Právě tento počet utkání je hranicí, po niž mohl nastupovat formou střídavého startu také za Opavu. V novém působišti mu přejeme hodně štěstí!

K pozápasovému rozhovoru přišel Lubomír Vosátko v zasmušilém rozpoložení a logicky mu do hovoru moc nebylo. Své loučení s opavským dresem si chtěl určitě vychutnat úspěšnějším výsledkem. "Hlavním důvodem, proč jsme prohráli, bylo určitě neproměňování našich šancí, naopak soupeř nám vstřelil smolné góly, které jsme mu někdy připravili svými chybami. Měli jsme také využít nějakou přesilovku," vyjmenoval zkaleným hlasem příčiny neúspěchu.

Ve druhé třetině zamkli domácí Slezané své horácké soupeře do jejich vlastního obranného pásma a vytrvale bušili do svatyně, kterou však pozorně střežil třebíčský Luňák. Místy chyběl ke gólu jen pověstný krůček, který se však domácím udělat nedařilo. "Měli jsme hodně střel i šancí, často však chybělo štěstí."

Posledního utkání nástavby v Mladé Boleslavi se Vosátko už neúčastní, protože zlínský trenér Bokroš raději vidí svého svěřence připravovat se na blížící se play-off extraligy. A tak může už jen spekulovat, v jakém duchu se bude toto střetnutí odehrávat. "Myslím si, že se bude hrát hodně odzadu, na jistotu. Doufám, že kluci vyhrají."

Luboš prožil v Opavě celou novodobou pětiletou existenci Slezanu v druhé nejvyšší soutěži, a tak si z tohoto angažmá jistě odnáší spoustu cenných zkušeností a poznatků. "Hodně jsem se tady naučil, hlavně jak být hodně odolný proti různým vlivům. Své účinkování v Opavě hodnotím kladně, protože jsem se odtud dostal do extraligového týmu, který hraje na špici."

Své přání Slezanu shrnul Vosa takto: "Hlavně ať se kluci letos udrží! Bude to mít ale těžké, protože hraje proti klubům, které jsou schopny tyto zápasy hodně finančně motivovat, zajistit si posily z extraligy. Doufám, že se Opava do baráže nedostane a ligu udrží!"