• sobota 14. března 2015
  • Jan Šimek

Lukáš Černý: Atmosféra byla perfektní! I proto se chceme vrátit

Opavský útočník Lukáš Černý byl v pátek na ledě hodně vidět a měl velký podíl na čtvrté brance domácích, když vybojoval puk v rohu kluziště a nahrál na gól Tomáši Polokovi. Slezané poté přerovského favorita zatlačili, ale vyrovnat nestihli. V neděli na ledě Zubrů tak musí urvat vítězství, aby jim neskončila sezona.

„Byl to takřka totožný zápas jako v Přerově, kdy soupeř vedl, my jsme se snažili snížit, ale pak nám zase odskočil. Nakonec to bylo už o čtyři góly, ale je povzbudivé, že jsme to nevzdali a hráli až do konce,“ říká Lukáš Černý.

Nabízí se otázka, zda opavští hokejisté ještě věřili, že mají šanci zápas za nepříznivého stavu 1:5 otočit. Slezan je ale známý tím, že podobná utkání dokáže obrátit.

„Přesně to jsme si po druhé třetině řekli, že to umíme. Vždyť už jsme otočili takových zápasů. Šli jsme do toho a skoro se nám to povedlo. Do třetí třetiny jsme nastoupili tím, že do toho půjdeme naplno. To jsme sice chtěli celý zápas, ale pak jsme hráli hlava nehlava a dá se říct, že nám to vyšlo. Akorát nám chyběl ten vyrovnávací gól,“ smutní devětadvacetiletý hokejista.

V závěru utkání po kontaktní brance Poloka na 4:5 bylo vidět, že znervózněli i hosté v čele s jinak ledově klidným brankářským veteránem Martinem Vojtkem. Tomu najednou začaly po střelách vypadávat puky a Opavští se dostávali k vítaným dorážkám. „Možná nám chyběla ještě větší dravost. Jít ve dvou, třech do branky. Šli jsme do něj. Museli jsme mu stínit, aby neviděl střely. To se nám dařilo, ale bohužel to tam nespadlo,“ lituje Lukáš Černý.

„Viděli jsme, že si vzali oddechový čas. Taky nevěděli, co hrát, když jsme začali bruslit, více střílet a dohrávat je. Jen škoda, že v závěru jsme neměli víc štěstí. Kolikrát puk skákal blízko branky, ale nedorazili jsme ho tam. Oni zase co střela, to skoro branka. Padá jim to tam furt,“ dodává forvard Slezanu.

Dalším pozitivem pátečního večera byla návštěva čítající 2482 diváků a domácí část publika nenechala své „Opaváky“ ve štychu ani za stavu 1:5. „Bylo to perfektní, úžasné! I proto jsme chtěli vyhrát, abychom se tady ještě jednou vrátili. Fakt skvělá atmosféra,“ chválí podporu fanoušků levé křídlo Opavy.

V neděli jedou Slezané do Přerova, kde je čeká bitva roku. „Je to zápas o všechno. Doufám, že navážeme na třetí třetinu a začneme tak hrát od začátku. Pak nebudou mít šanci nám odskočit o tolik gólů. Pokud do toho vletíme a nenecháme nic náhodě, jsme schopni tam něco urvat,“ uzavírá Lukáš Černý.