• čtvrtek 23. října 2014
  • Vojtěch Konečný

Lukáš Frydrych: Budu se i nadále snažit, abych oblékal reprezentační dres

Lukáš Frydrych, tak zní jméno talentovaného opavského hokejisty, který si už vyzkoušel, jaké to je mít na sobě reprezentační dres. Opora mladšího dorostu Slezanu i nadále doufá, že starty za Českou republiku budou přibývat. S mladým hráčem jsme udělali krátký rozhovor.

Nejprve jsme se zeptali, jak hodnotí minulý zápas svého týmu proti Havířovu. „Zápas se nám moc nepovedl, jelikož jsme prohráli. Selhávali jsme v obranné činnosti. Štěstí jsme neměli ani v útoku. Co se týče příčin naší porážky, tak tak tou hlavní byla velká nedisciplinovanost, ta nás stála tři body,“ řekl na úvod talentovaný hráč.

Ten také okomentoval postavení Slezanu v tabulce. „Rádi bychom se pohybovali do pátého místa,abychom si zahráli play-off, ale vzhledem k tomu,jak máme mladý tým, tak to bude hodně těžké,“ prozdradil Frydrych.

A kdy se hráč s číslem čtrnáct na zádech rozhodl pro hokej? „K hokeji jsem se dostal již ve školce,když mně můj děda a mamka přivedli na zimní stadion Pardubic. Později jsem se zlepšoval na hokejových školách, kde mě podporoval můj taťka, jenž mě v současné době podporuje nejvíce.“

Lukáš nám také prozradil, že je fanouškem Washingtonu Capitals. „Washington Capitals má každý rok vyrovnaný tým. Pokud jsem fanouškem Washingtonu, tak mým vzorem nemůže být nikdo jiný, než Alexandr Ovečkin, jeho tvrdá střela a bruslení, to je prostě neskutečné. Mým velkým snem je si s ním jednou zahrát,“ prohlásil s nadšením klenot Slezanu.

„Nejdříve bych se rád prosadil v České republice.“

„Nejdříve bych se rád prosadil v České republice. Samozřejmě, kdyby přišla nabídka ze zahraničních klubů, tak bych ji byl otevřený.“ Svěřenec kouče Miloslava Kukola nedávno odehrál zápas za Českou reprezentaci proti Salzburgu, jak hodnotí své vystoupení? „Jsem velmi rád, že jsem dostal tuto šanci, je to obrovská zkušenost. Budu se i nadále snažit, abych mohl tento dres znovu obléknout. Je to sen každého mladého hráče.“

Následně pokračoval. „Reprezentační tým se neustále obmněňuje, proto jsem měl možnost poznat kluky z celé republiky. Řekl bych, že jsme měli super partu.“

Důležitou součástí hokeje je také zázemí, co odpověděl na tuto otázku dravý útočník? „Opava nabízí dobré zázemí pro šikovné hráče. Trenéři jsou výborní a mají hodně zkušeností, v zápase nám dokážou vždy poradit."

Muži Opavy zatím prožívají vydařenou sezónu, sleduje mladý snajpr jejich počínání? „Sleduji jejich počínání v sezóně. Zatím to nevypadá vůbec špatně. Doufám, že tuto sezónu obstojí lépe, než tu minulou, jde hlavně o to, aby prošli přes první kolo play-off,“ uzavřel Lukáš Frydrych.