• čtvrtek 18. září 2014
  • Redakce

Lukáš Svoboda: Pomohla nám první třetina, pak jsme zápas kontrolovali

Hokejový Slezan odstartoval letošní sezonu přesvědčivou výhrou nad výběrem Hodonína. Dobrý zápas odehrál také opavský útočník Lukáš Svoboda. Ten přitom ani neměl nastoupit, jenže Davida Musiala nepustily do hry nevyřízená registrace, a tak musel na led mladý Svoboda, kterého se ještě minulý týden držela nepříjemná nemoc.

„Vyhráli jsme 5:2, což je podstatně lepší start do sezony než loni, kdy jsme hráli taky s Hodonínem, ale venku a podobným výsledkem jsme naopak prohráli. Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou a hodně nám pomohla první třetina. V ní jsme dali tři góly a zbytek utkání kontrovali,“ řekl na úvod Lukáš Svoboda.

„Bylo tam pár zbytečných faulů v útočné třetině, ale kluci, kteří hráli v oslabení, je zvládli výborně ubránit,“ dodal opavský mladík.

Slezan vstoupil do utkání raketově a po dvou slepených brankách Poloka šel do dvoubrankového trháku. Později se navíc šikovně trefil Vítek a bylo to 3:0. „Řekli jsme si, že na soupeře zkusíme vletět, a kdyby to nevyšlo, stáhneme se. Konec přípravy se nám nepovedl, ale věřili jsme, že zápas zvládneme. S tříbrankovým náskokem už se hrálo o dost lépe,“ pousmál se jeden z nejlepších hráčů Opavy v loňském play-off.

Přitom původně neměl Svoboda vůbec nastoupit. „V minulém týdnu jsem byl nemocný a myslel si, že v tomto utkání vůbec nebudu hrát, ale kvůli absenci Davida Musiala, který nemá vyřízenou registraci, jsem šel na trénink a v zápase jsem se postavil do druhé lajny. Cítil jsem se ještě slabý, ale tři body jsme uhráli, což je hlavní,“ podotkl jedenadvacetiletý hokejista.

Hosté sice ve druhé dvacetiminutovce dokázali snížit na 3:1 a vzápětí 4:2, Opava ale v polovině třetí části díky druhému zásahu Vítka odpor Hodonína zlomila. „Na začátku třetí třetiny měli hosté dva závary, ale za stavu 5:2 už byli v útoku bezzubí. Zavřeli jsme střední pásmo a Hodonín už se nikam nedostal,“ věrně popsalo dění na ledě rychlé křídlo Slezanu.

Sotva Opavští vkročili do nové sezony, o víkendu si dají od hokeje pauzu. Opava má totiž volný termín a další zápas hraje až ve středu proti Frýdku-Místku.

„Nyní jsme na začátku sezony, takže nás volno moc neovlivní. Horší to bude později. Pak nás čeká doma Frýdek-Místek, který hraje nepříjemný hokej, jak jsme viděli v přípravě. Pokud se nenecháme vyprovokovat a budeme hrát svým stylem, měli bychom vyhrát za tři body,“ věří Lukáš Svoboda.