• středa 12. dubna 2017
  • Filip Lefenda

Mladší dorostenci vybojovali bronz na mezinárodním turnaji

Na konci března se opavský mladší dorost zúčastnil mezinárodního turnaje Kalich Cup 2017 v Litoměřicích. A mezi konkurencí se rozhodně neztratil, když domů z akce, které se zúčastnilo celkem osm týmů, dovezl bronzové medaile za konečné třetí místo.

Hned v úvodním zápase nastoupili Opavští proti největšímu favoritovi turnaje týmu Warrior Brno. Po tuhém boji si zaslouženě připsali první vítězství. Na vítězné vlně pokračovali i v dalších zápasech, kdy postupně porazili další týmy Vrchlabí a Poděbrady a bez ztráty bodu ovládli skupinu.

Další den probíhaly boje o konečná umístění a především o medaile. Opavští mladíci sehráli první semifinálový zápas s celkem Černí Vlci Kopřivnice/Rožnov pod Radhoštěm. Všechny finálové duely byly velmi vyrovnané, o čem svědčí, že tři ze čtyř zápasů skončily remízou a rozhodovaly samostatné nájezdy.

V zápase s Černými Vlky se štěstěna přiklonila na stranu soupeře. To rozhodlo, že v následujícím utkání hrál celek Opavy o bronzové medaile s pořádajícím týmem Stadion Litoměřice. Po velmi vyrovnaném utkání, kde o vítězi nerozhodlo ani prodloužení, v nájezdech již opavští mladíci nezaváhali a zaslouženě vyhráli bronzové medaile. Jako jediní účastníci turnaje přitom neprohráli žádný zápas v základní hrací době a také jako jediní porazili celkového vítěze turnaje - tým Warrior Brno.

Sestava Opavy:

Glabasnia, Zamazal – Pachula, Fědor, Kocián, Adamczyk – Buršík, Backa, Horný, Tomsa, Kovačič, Barčák, Hon

Výsledky:

Skupina: