• čtvrtek 08. září 2016
  • Redakce

Můj první gól? Kdybych ho nedal, byl bych kašpar, směje Polok

Jedním z hlavních strůjců opavského vítězství v poslední prověrce před startem druholigové sezony proti Valašskému Meziříčí byl centr první formace Tomáš Polok, který se ve středečním utkání blýskl dvěma góly.

S valašským celkem se Opava utkala nedávno na jeho ledě, kde byl duel hodně ostrý a rozhodčí v něm rozdali spoustu trestů. „Ve Valmezu jsem nebyl, takže nevím, co se tam dělo. Kluci ale říkali, že to bylo ostré. Mně to ale nyní nepřišlo nijak vyhrocené. Na tom ledě jsme hráli asi maximální hokej, co šel. Bylo to těžší, ale všichni mají podmínky stejné,“ říká Tomáš Polok.

Slezané začali dobře a v čase 19:59 stihl vstřelit úvodní branku zápasu mladý obránce Tomáš Černý. Ve druhé části se pak dvakrát v krátkém časovém sledu za sebou prosadil Tomáš Polok. „Při prvním gólu mi to dal Seloš (Pavel Selingr – pozn. red.) do prázdné branky. Byl bych kašpar, kdybych to nedal,“ směje se zkušený borec.

U jeho druhé trefy pomohla puku v cestě do sítě teč jednoho z hostujících obránců. „Kluci mi vybojovali puk. Obránce to trošku lízl. Byl to jeho gól, já jen stál u něj,“ glosuje opavský útočník.

Opavský klub rozjel projekt permic spojených s funkcí cashback. V plánu je vybudovat také fanshop. „Devět roků se tady nedělalo nic pro lidi. Snad to bude dobré,“ doufá Polok.

Jak je podle něj připraven tým na novou sezonu? „V kabině je všechno v pohodě. Ve hře jsou nějaké nedostatky, ale tvrdým tréninkem bychom to mohli vypilovat tak, ať jsme v sezoně konkurenceschopní,“ věří centr Slezanu.

Opavští zahájí nový ročník už ve středu 14. září od 18 hodin na ledě brněnské Techniky, v sobotu pak doma vyzvou Porubu. „Musíme se připravit na Techniku. Pojedeme tam s cílem vyhrát. Z prvních dvou kol chceme za každou cenu šest bodů. Jsem optimista. Věřím, že nějaké body urveme, ať to nakopneme,“ uzavírá Tomáš Polok.