• úterý 06. září 2016
  • Filip Lefenda

Muži uzavřou přípravnou fázi domácím duelem s Valašským Meziříčím

S cílem odčinit předchozí dvě porážky a zakončit letní přípravu výhrou nastoupí opavští hokejisté k poslednímu testovacímu střetnutí před startem nového druholigového ročníku. Soupeřem jim budou, stejně jako minulý čtvrtek, Bobři z Valašského Meziříčí. Hrát se bude tentokrát v Opavě, a sice ve středu 7. září od 18 hodin. Návštěvníci si zároveň budou moci zakoupit permanentky s řadou výhod.

Bilance týmu trenéra Hulvy je zatím po šesti odehraných duelech vyrovnaná - tři vítězství a tři porážky. Opava dokázala vždy jednou zvítězit ve dvojzápasech s Porubou a Novým Jičínem. Ve Valašském Meziříčí Slezané minulý týden prohráli a mají tak možnost srovnat bilanci i s tímto soupeřem. Červenobílí pak zdolali i Šumperk, druhé utkání s tímto soupeřem však bylo kvůli problémům s ledovou plochou na půdě soupeře zrušeno.

Bobři patřili v poslední sezóně k "otloukánkům" soutěže, výsledky letošní přípravy však budí respekt. Valaši se pyšní po pěti utkáních stoprocentní úspěšností, když dvakrát zdolali Nový Jičín i Kopřivnici a naposledy pak právě Opavu. Pokud by svěřenci kouče Handla zvítězili i na našem zimním stadionu, byla by to pro Bobry historicky první příprava bez jediné porážky.

Čtvrteční utkání na ledě soupeře bylo dosti vyhrocené a podobný průběh se dá očekávat i tentokrát. "Takhle se na Valašsku holt hraje. Při hře pět na pět jsme byli lepší, domácí však proměňovali přesilovky. My se v nich musíme zlepšit. Kádr budeme ještě zužovat o jednoho, dva hráče," nechal se po závěrečné siréně slyšet trenér Hulva, který odcestoval s týmem na zpáteční cestu s prohrou 4:1, když jediný úspěch Opavy zaznamenal v 51. minutě Chalupa. Jeho branka tehdy znamenala snížení na 2:1, poté však ale Opava ještě dvakrát inkasovala.

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání

HK Opava: Wanecki – Holík, Vrabel, T. Černý, Tůma, Mosler, Šindelář, Slavík – Vítek, Chalupa, Selingr – Svoboda, L. Černý, Rousek – Trčka, Štindl, Beneš
HC Bobři Valašské Meziříčí: Čáp – Nedbálek, Žabčík, Štědrý, Vydra, Báchor, Mikel, Pernický – Fojtík, Dvořák, Kývala, Brunec, Studený, Baroš, Pořický, Podešva, Martiník, Kuchařík, Ondráček

Pokud se na zápas nevydáte podívat osobně, můžete jeho průběh sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu.

Na klubový web našeho soupeře se můžete podívat zde.

V prodeji nové permice!

Na středečním utkání s Valašským Meziříčím budou mít fanoušci možnost zakoupit si zbrusu novou klubovou kartu, která zároveň slouží jako permanentka. Její cena je 600 korun a na majitele čeká celá řada výhod. Prvních sto držitelů bude navíc automaticky zařazeno do losování o dva lístky na sobotní hokejové utkání české reprezentace s Ruskem! Veškeré informace o klubové kartě najdete zde.