• sobota 17. března 2012
  • Filip Lefenda

Mužský tým pod statistickým drobnohledem

Statistika nuda je, má však cenné údaje, zpívá se v jisté písničce. První část je zřejmě věcí vkusu, cenné údaje však v sobě statistiky skrývají stoprocentně. Pojďme se společně podívat na to, jak si vedli jednotliví opavští hráči v uplynulé sezóně.

Nejproduktivnějším hráčem opavského mužstva byl v uplynulé sezóně kapitán Tomáš Měch. Hráč s desítkou na dresu nasbíral ve třiačtyřiceti zápasech jednačtyřicet kanadských bodů za čtrnáct branek a sedmadvacet asistencí. Sám Měch ale na tato čísla příliš nehledí. „Hokej není jen o gólech a nahrávkách, takže to nějak moc ani neřeším. Samozřejmě, že se občas podívám, jak na tom jsem. Myslím si ale, že čím jsem starší, tím jsou mé povinnosti v mužstvu trochu jiné. A co se týče kanadských bodů – vše se odvíjí od mých spoluhráčů v pětce, kteří jsou výborní. Body díky nim naskakovaly tak nějak samy.“

Tomáš Měch – 41 bodů (14+27)
Tomáš Grofek – 40 bodů (23+17)
Lukáš Černý – 30 bodů (15+15)

Nejlepším střelcem v opavském dresu byl Tomáš Grofek, který zaznamenal třiadvacet přesných tref. K tomuto číslu přidal ještě sedmnáct asistencí. „Hokej mě baví, stejně tak samozřejmě dávat i góly. Snažím se do toho dávat všechno a snaha se mi prostě vyplácí (smích). Nesmím rovněž zapomenout na své spoluhráče, bez kterých by to nešlo,“ má na mysli Grofek Tomáše Měcha a Lukáše Černého a dodává: „Sezóna byla docela nevyrovnaná kvůli zdravotním problémům. Někdy se dařilo více, jindy zase méně,“ uzavírá hodnocený své bodové bilance Tomáš Grofek.

Tomáš Grofek – 23 gólů
Lukáš Černý – 15 gólů
Tomáš Měch – 14 gólů

V obraně byl letos nepřehlédnutelný svým vzrůstem i výkony. Důrazný bek Josef Tichý hrozil převážně svou střelou od modré čáry. Celkem se ve čtyřiceti utkáních trefil devětkrát, sedmnáctkrát poté nahrával. Tichý ale spokojen úplně není. „Letos to nebylo tak dobré, jako v minulých sezónách. Je to především proto, že hraji méně přesilovky. Mi to ale nevadí, jsem rád, když vyhráváme a to je hlavní. Za body jsem samozřejmě rád, ale není to tak důležité (smích),“ končí své hodnocení třiadvacetiletý obránce.

Josef Tichý - 26 bodů (9+17)
Michal Kukol – 22 bodů (5+17)
Radek Tůma – 15 bodů (6+9)