• úterý 18. prosince 2007
  • Filip Lefenda

Naváže Slezan na své povedené vystoupení z Uničova?

Po kratší pauze bude na opavském zimním stadionu k vidění další soutěžní zápas druhé hokejové ligy mužů. V rámci 20. kola této soutěže přivítají hokejisté Slezanu Opava své sousedy v tabulce z Kroměříže. Opavané budou chtít navázat na své nedělní vítězství z Uničova a poprat se o Play-off. Naopak pro mužstvo z Kroměříže bude utkání v Opavě posledním vystoupením v letošním roce před začátkem nadstavbové části, protože si svá "vánoční" utkání předehrála. Uvidíme, jak hosté k zápasu přistoupí a do jaké míry znepříjemní našim borcům snahu proniknout mezi elitní osmičku. Utkání startuje již tuto středu 19.12. v 18 hodin.

V prvním vzájemném zápase těchto týmů, před necelými dvěma měsíci, byli šťastnější hosté z Opavy, když si z Kroměříže odvezli plný počet bodů za vítězství 3:4. Za Slezan se tehdy postupně trefili Kovalovský, Kocián, Tichý a Černý. Výhra tenkrát Slezany katapultovala do první poloviny tabulky a odpoutala tým od sestupových vod.

Hráči Kroměříže své letošní domácí působení zakončili vítězstvím v prodloužení nad Přerovem v poměru 3:2. Opavští ve svém posledním duelu rovněž zvítězili, oproti Kroměříže však v základní hrací době a také větším rozdílem a sice 2:6 na ledě Uničova. Vypadá to, že tým se po delší marodce některých hráčů opět dostává do herní pohody.

Hokejisté Kroměříže se prezentují jako tým s nejhorší obranou v lize. Za celý dosavadní průběh sezony skončil puk v kroměřížské síti celkem 80 krát, v Opavské pro zajímavost 66 krát. Můžeme se tedy jen těšit na to, s jakou zbraní svěřenci trenéra Suchánka na svého soupeře vyrukují. To, zda uvidíme brankové hody nebo utkání, ve kterém rozhodne třeba jedna chyba obrany, si musíme ještě počkat. Rozhodně byste však neměli sedět doma a pokud máte možnost, přijďte i Vy podpořit náš tým v boji o vyřazovací část. Vždyť do konce základní části zbývají už jen 3 kola…

Za celou redakci Vám přeji hezkou sportovní podívanou.