• neděle 15. listopadu 2015
  • Vojtěch Konečný

Nebyl jsem zrovna ve své kůži, za gól jsem ale rád, říká Patrik Mosler

Opavští hokejisté včera zaznamenali třetí vítězství v řadě a bodově se dotáhli právě na Nový Jičín. V bitvě tabulkových sousedů si Slezan po většinu utkání udržoval náskok, který nakonec dokázal uhájit. Novojičínští se sice vždy dostali na dostřel, vyrovnat se jim ovšem nepodařilo. Jednou z ústředních postav tohoto střetnutí byl i obránce Patrik Mosler, autor třetího gólu Slezanu.

Jak je již zmíněno v anotaci, Opava si po většinu utkání udržovala náskok. Jako rozhodující se nakonec ukázala branka Pavla Selingra ze třiačtyřicáté minuty. Novojičínským se sice povedlo snížit, vyrovnat už ale nestihli. Že nešlo o jednoduchý duel, potvrzují i slova hbitého obránce s číslem dvacet tři na zádech. „Byl to vyrovnaný a zároveň velmi těžký zápas. V Novém Jičíně jsme náskok udržet nedokázali, jsem ale rád, že se nám to nyní povedlo.“

Mladý obránce se zapsal do střelecké listiny v devětatřicáté minutě, když tvrdou ranou od modré čáry propálil gólmana Iláše. „Tůmič si krásně podržel puk, obešel dva protihráče a přihrál pěkně na střed. Prostě jsem to propálil, dobrou práci odvedl před brankářem Tomáš Rousek, který výborně clonil brankáři, ten tak nemohl pořádně vidět. Za gól jsem nesmírně rád,“ prohlásil s úsměvem na tváři rychlonohý obránce.

Jak vůbec Patrik Mosler vnímá situaci okolo klubu? „Snažím se to neřešit. Myslím si, že teď je to na dobré cestě, tedy aspoň doufám. Nálada sice je lepší, přece jen ale hrajeme za nulovou finanční odměnu, což znamená, že ani motivace není zrovna optimální. Pořád není nic jisté, od 1.1. 2016 máme být městský klub, takže uvidíme. Doufám, že vše klapne.“

Naše hokejisty čeká další utkání už v úterý, a to v dalekém Hodoníně. Drtiči své poslední utkání nezvládli, prohráli totiž v Moravských Budějovicích 6:2 a vyšli tak bodově na prázdno. „Budou si chtít napravit reputaci na domácí půdě, takže půjde o těžký zápas. Musíme hrát především ze zabezpečené obrany. Čekám, že na nás vletí, tak jako každé utkání u nich, tudíž musíme ustát začátek a vyvarovat se zbytečných chyb. Rovněž očekávám výbornou atmosféru, která tam je pravidelně, navíc jim po celém zimáku voní klobásky,“ dodal s úsměvem opavský bek.