• pátek 17. prosince 2004
  • Tomáš Kubánek

Nehráli jsme jako v předchozích zápasech, přiznává Jakub Hulva

O p a v a - Mladý nadějný útočník, jehož domovským klubem jsou Vítkovice, to je Jakub Hulva. Jak v minulé, tak i letošní sezoně se však více prosazuje do sestavy Slezanu. Jeho rychlost a pohyb dělají obráncům soupeře v každém zápase nemalé starosti; tak tomu bylo i v utkání s Berounem, kdy vstřelil jedinný úspěch hostujícího celku.

"Dneska nám utekl začátek zápasu, to byl hlavní důvod porážky," připomněl Hulva asi zásadní pochybení, kdy za záda opavského brankáře prošla hned první střela střetnutí. "Také jsme nepromněňovali šance. Prostě jsme nehráli tak jako v předchozích zápasech, takže výsledek snad ani jiný být nemohl," dodal kriticky.

Do Berouna jel opavský mančaft psychicky posílen dvěmi výhrami. Že by však hráče předchozí úspěchy a vědomí, že se Slezanu na cizích kluzištích letos daří, trochu ukolébaly, to Hulva odmítá. "Je pravda, že doma hrajeme hůř než venku, je to takové utrápené. Ale tyto věci neměly na utkání vliv. Nevyšel nám prostě začátek, a tak se nám manko potom těžko dohánělo.

Právě Jakub Hulva byl asi nějlepším opavským hráčem středečního mače, vlasatá kometa se podepsala i pod jedinou brankou Slezanu. "Sice jsem dal gól, ale jinak byl můj výkon špatný. Při té brance jsem dostal nahrávku zpoza brány, klepl jsem do puku, který zapadl k tyči."

Slezan Opava nyní před vánočními svátky čekají ještě tři utkání: doma s havířovskými Pantery a Hradcem Králové a výjezd do nedaleké Ostravy. "Určitě budeme chtít vyhrát! Havířov je na tom tabulkově stejně, takže nám nezbývá než zvítězit. To samé platí pro zápas s Hradcem. Také na Sareze bychom chtěli nějaký ten bod urvat," dodává odhodlaně syn opavského trenéra.