• pátek 10. října 2014
  • Vojtěch Konečný

Neporažení Slezané zajíždějí do Vsetína. Jak dopadne repríza loňského play-off?

Po hladkém vítězství nad Valašským Meziříčím čeká Slezany výrazně těžší soupeř. V cestě stojí Valaši ze Vsetína, kteří prožívají celkem povedený vstup do nového ročníku. V předešlém kole ovšem Vsetíňané prohráli v Břeclavi a mají tedy co napravovat. Šlágr sedmého kola začíná v sobotu 11. října v 17:30.

Jak je již zmíněno výše, svěřenci trenéra Viktora Hlobila a Luboše Jenáčka v předchozím zápase poprvé prohráli. Nad jejich síly byli břeclavští Lvi, kteří mají velice dobrou formu, což potvrdili právě proti Vsetínu. Rozhodující byla třetí třetina, ve které se hráči Břeclavi prosadili třikrát a otočili tak nepříznivý stav. Duel skončil výsledkem 5:3 v neprospěch Valachů. „Až na určité pasáže jsme nehráli dobře, jsme bez bodu a zklamaní. Po tom vývoji, kdy jsme vedli 3:2, bychom takový zápas měli zvládat. Tím spíš, když chceme hrát na úplné špici tabulky,“ prohlásil po utkání trenér Jenáček.

Nejlépe bodujícím hráčem je Adam Mikšovský, jenž má na svém kontě tři góly a stejný počet asistencí. Z obránců si nejlépe vede Pavel Hurtík, který vstřelil jednu branku a na další dvě nahrál. Prostor mezi třemi tyčemi patří Petru Hromadovi.

Opavští hokejisté si jsou vědomi síly soupeře, i tak ovšem pomýšlejí na zisk tří bodů. Jak vidí nadcházející zápas obránce Josef Tichý? „Myslím si, že to bude vyrovnaný bitva, protože Vsetín je jeden z nejlepších celků v lize a nám se teď daří, tudíž to bude vyrovnané. Budeme hrát určitě ze zabezpečené obrany, protože s takovým celkem nemůžeme hrát hokej nahoru dolů. Každopádně chceme vyhrát a upevnit si tak první místo v tabulce. Navíc jim taky máme co vracet za play-off,“ řekl urostlý obránce.

Síly soupeře si je vědom i forward Lukáš Černý. „Bude to složité, Valaši jsou doma hodně nebezpeční. Určitě si také budou chtít spravit chuť po středečním utkání v Břeclavi, kde prohráli.“

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler - Baďura, Měch, Vítek - Černý L., Polok, Herman - Musial, Chalupa, Wolf

VHK Vsetín: Hromada – Hurtík, Hryciow, Haloda, Vaněk J., Báchor, Štědrý, Zuzaník – Zúbek, Vaněk D., Ambruz - Mikšovský, Hrazdira, Kolařík - Kubo, Podešva, Vítek - Štrbík, Daněk, Hruška - Kývala, Slováček

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Koliba - Štěpán, Mikler.