• pondělí 23. února 2009
  • Tomáš Kubánek

Nevím, proč mě trenér střídal, říká Trenčan

Stav utkání Opava - Uničov je 2:2. Rozhodují samostatné nájezdy, jejichž průběh je rovněž vyrovnaný, všichni čtyři exekutoři proměnili. Probíhá poslední série, do které však na obou stranách zasáhnou náhradní gólmani. Hostům tento tah vychází, domácímu Slezanu nikoliv. "Nevím, proč mě trenér vyměnil," krčil marně brankář Adam Trenčan rameny.

"Dnešní zápas byl velmi těžký. Získali jsme z něj pouze bod, což je pro nás velká ztráta, protože jsme soupeře tlačili. Dvě třetiny se hrálo prakticky na jejich branku a myslím si, že jsme byli lepší," hodnotí utkání brankář Slezanu a lituje nevyužitého tlaku a příležitostí. Proměnit je, zápas by do prodloužení zřejmě nedospěl.

Domácí dokonce několikrát nastřelili tyč soupeřovy svatyně, avšak góly vsítili pouze dva. "Chybělo nám víc štěstí a důraz při dorážkách," říká Trenčan. "K tomu nás nabádali trenéři i o přestávkových poradách."

Pro brankáře určitě není příjemné, když jeho mužstvo prohrává o dvě branky a každý další obdržený gól už může bodové naděje definitivně pohřbít. Od stavu 0:2 však Trenčan neinkasoval. "Je to těžké. Ale snažil jsem se, dělal všechno, co jsem mohl. Dotáhli jsme to aspoň k remíze."

Střetnutí s Uničovem bylo z řady těch, v nichž má Slezan optickou převahu i plno šancí, ale nedotáhne jej do vítězného konce. Bilance Slezanu na domácím ledě není právě lichotivá, úspěšnost jen lehce překračuje padesátiprocentní hranici. "Bohužel je to tak. Máme smůlu, že nedokážeme střílet góly."

Naproti tomu na stadionech soupeřů jsou Opavští nejlepší z celé soutěže se ziskem 41 bodů oproti 35 z domácího kolbiště. "Venku naopak branky střílíme. Přitom taktiku volíme pokaždé stejnou," přemýšlí slovenský gólman.

Pro devatenáctiletou naději nyní vrcholí sezona velmi náročným programem. Nadchází play-off juniorů, kde je v týmu Opavy jedničkou a do vyřazovacích bojů za chvíli dospěje též 2. liga. "Snažím se co nejvíc. Ale ve 2. lize je to lepší kvalita, hraje se rychlejší hokej i střely jsou tvrdší a hbitější."