• úterý 19. dubna 2016

Nová manažerská smlouva v hokeji – Město víc platit NEBUDE

Po pečlivých úvahách schválila rada města Opavy manažerskou smlouvu jednomu z jejích jednatelů – Milanu Kolářovi. Pro hokej to znamená, že se uvolní ruce šéftrenérovi, který se bude moci plně věnovat přípravě hráčů. Odměna jednateli bude hrazena z prostředků společnosti, které jednatelé seženou nad rámec přímé dotace. Tzn., že odměna nebude placena z finančních prostředků poskytnutých na přímou dotaci do Hokejového klubu městem.

Milan Kolář v rámci výkonu funkce jednatele vykonává již nyní následující manažerské činnosti: zajišťování provozu klubu a správy majetku, zodpovědnost za výběr dodavatelů, obchodní a marketingovou činnost, finanční řízení spolu s externí paní účetní a další organizační záležitostí spojené s chodem klubu. „Po paní uklízečce jsem teprve druhým placeným člověkem v klubu,“ popisuje své angažmá s nadsázkou Milan Kolář a dodává, že je obvyklé, že kluby podobné velikosti mají většinou 2 až 4 takové pozice. Opavský hokej je však v záchranné síti, a není tedy možné investovat do klubu více. A především, peníze si na sebe jednatelé musí vydělat, jinak takové angažmá postrádá smysl. Důležité je také zmínit, že oba jednatelé mají velkou zodpovědnost a ručí každý celým svým majetkem.

Za minulého vedení byly některé tyto práce v klubu vykonávány šéftrenérem, jmenovitě to byl pan Suchánek. Avšak vedoucí trenér (SCM) je placený svazem jako vedoucí trenér Sportovního centra mládeže, a má ze smlouvy za úkol úplně jinou činnost, jako například komplexní tréninkovou a metodickou činnost všech družstev. Řídit činnost všech trenérů také nese zodpovědnost za obsah tréninkových jednotek; kontroluje tréninkové deníky a plní další úkoly a doporučení od Českého svazu ledního hokeje. A tuto situaci bylo nutno narovnat.

Milan Kolář se sportu věnuje velmi intenzivně, působil jako profesionální hokejista a trenér ve Švýcarsku a navíc dva roky jako trenér u výběru hráčů do 13 let. Má velmi dobré znalostí místních sportovních poměrů a je Opavan. „Pokud máme hokeji a jeho financování v Opavě pomoci, věřím, že jeho služby se nám pak mnohonásobně vrátí,“ říká náměstek primátora Martin Víteček.

„V současné době máme pokryto 1,4 mil. Kč z externích komerčních zdrojů na provoz A-týmu, další smlouvy jsou rozjednány. Je tedy vysoký předpoklad, že A-tým na podzim ufinancujeme, neboť již nyní máme pokrytí na 2 měsíce podzimního provozu. Velmi rád bych touto cestou poděkoval za finanční dar 1 milion korun od pana Miroslava Glose, jednoho z jednatelů klubu, který tímto ukázal, jak vážně to se svým vstupem do klubu myslí. Dále se nám podařilo sehnat na letošní rok již reklamy za 400 000 Kč, z toho cca 1/2 smluv je podepsána na období 5 let, tj. cca 1 mil. Kč si již klub zajistil v prodeji služeb pro HKO," dodává dále Milan Kolář.

Všem sponzorům a lidem, kteří chtějí hokejovému klubu pomoci, děkujeme a vážíme si jejich přízně právě teď na začátku, kdy je to se získáním důvěry velmi těžké. Pomáhá to alespoň těm z nás, kdo pracují a dávají návrhy na zlepšení, vidíme to světlo na konci tunelu. Kritizovat či šířit pomluvy nicméně umí kdekdo.

Objevily se opět další fámy a pomluvy z dílny “Gazda”, proto rovnou odpovídáme za náš hokejový klub:
- žádným dětem nebyly zakázány nějaké turnaje nebo hrát za hokejový klub a nikdy nebudeme nikomu bránit v tom, aby hrál hokej za náš nový hokejový klub Opava s.r.o.

Předpokládáme odchody několika hráčů (cca 3 hráči z žákovských soutěží), avšak tyto nemají zásadní vliv na připravované soutěže pro další sezónu a naopak do klubu je plánovaný přestup a příchod více hráčů z Krnova, z nedávno nově vzniklé spolupráce. Pozitivní zprávou je také to, že se nám hlásí více hráčů, kteří by se do našeho nového hokejového klubu rádi vrátili a začali znovu hrát hokej. Někteří z nich také absolvují již pravidelně své individuální tréninky a brzy se zapojí do letní přípravy. Jedná se o hráče A-týmu (kteří začínají svůj první trénink pod vedením nového trenéra Pavla Hulvy již 19. dubna), ale také o hráče dorosteneckých či žákovských kategorií (kteří začínají svou přípravu začátkem května).

Celkový stav především dorosteneckých týmů byl jak počtem hráčů, tak obecně naprosto žalostný. Pracujeme již několik týdnů s novým šéftrenérem klubu na sjednání nápravy a již jsou vidět první výsledky. Hráči začali sami chodit na dobrovolné tréninky i po ukončení hokejové sezóny a za krátkou dobu se dostavují první výsledky.

S přihlédnutím na svízelnou situaci v těchto dorosteneckých kategoriích se aktuálně neobejdeme bez pomoci příchodu hráčů z jiných oddílů nebo ze zahraničí. Náš klub by nemohl přihlásit soutěž ligy staršího dorostu a juniorky. Naši opavští hráči by byli nuceni ukončit svou hokejovou a sportovní kariéru, i když sami nemohou za to, v jaké situaci se ocitli. My je v tom nechceme nechat a hledáme řešení jak jim pomoci, aby mohli hrát jak oni, tak naši mladší odchovanci, kteří se do této kategorie časem budou zapracovávat.