• sobota 23. června 2012
  • Filip Lefenda

Nový druholigový ročník přinese atraktivní změny

Tento týden se na jednání zástupců klubů rozhodlo o pozměněném herním systému nadcházející druholigové sezóny. Opavu na této akci zastupoval Karel Suchánek. Mezi hlavní změny patří zejména nová bonusová kola či udělení poháru. Oproti loňsku pak do soutěže nezasáhne Uherské Hradiště.

Východní skupina 2. ligy bude mít oproti předchozímu ročníku o jednoho účastníka méně. Do soutěže tentokrát nezasáhne Uherské Hradiště, které prodalo svou licenci. Výčet účastníků je poté stejný jako loni (Opava, Havířov, Karviná, Přerov, Prostějov, Vsetín, Valašské Meziříčí, Frýdek Místek, Nový Jičín, Poruba).

V základní části se utkají všechny mančafty čtyřkolově dvakrát doma a dvakrát venku. Během soutěže se však odehrají také tři speciální bonusová dvoukola. V nich se po první a druhé čtvrtině (po 9. a 18. kole) střetnou doma a venku týmy na sousedních příčkách tabulky, tedy 1. - 2., 3. - 4., 5. - 6., 7. - 8. a 9. - 10. Začínat se bude vždy na ledě lépe postaveného týmu. Třetí bonusové dvoukolo (tzv. vánoční) se odehraje 27. a 29. prosince, a dvojice do něj jsou již určeny. Na Slezan čeká v tomto případě Poruba, proti které se našim hokejistům v loňské sezóně velice dařilo.

Důvodem zavedení bonusových kol je prostý. Šestatřicet zápasů v základní části je zkrátka málo. Díky těmto kolům se zvýší nejen počet zápasů, dojde ovšem také k růstu atraktivity jednotlivých střetnutí, ve kterých se setkají tabulkoví sousedé či regionální rivalové v období Vánoc.

Samotná soutěž poté začne o týden později, než se původně plánovalo. Opava vstoupí do sezóny duelem s Prostějovem, který je na programu 22. září. Základní část pak skončí 16. února.

Následovat bude play-off, které si zahraje osmička nejlepších. V tomto směru nedošlo k žádným změnám. Hrát se bude na tři vítězné zápasy, přičemž utkání budou hraní obden. Pro devátý celek po základní části sezóna skončí. Poslední tým poté okusí tolik nepopulární baráž.

Vytvořena bude také jednotná grafika a logo pro celou východní skupinu. S největší pravděpodobností vznikne také nový specializovaný web přímo pro tuto soutěž. Další příjemnou novinkou je také fakt, že vítěz play-off obdrží mistrovský pohár.

Karel Suchánek je se změnami spokojen. „Jsem velice rád, že se nám tyto změny podařilo prosadit. Soutěž bude v novém ročníku atraktivnější a měla by přilákat na stadiony více diváků. Díky vloženým kolům bude mít liga spád a náboj. Vítězové soutěže navíc převezmou pohár. Udělali jsme správný krok,“ líčí své dojmy ikona opavského klubu.