• čtvrtek 17. ledna 2013
  • Jan Mareček

O svou první letošní výhru se Slezan popere doma s Prostějovem

Opavský Slezan je na tom po sedmi porážkách v řadě už opravdu špatně. Po třiceti třech odehraných kolech okupuje předposlední devátou pozici a je jisté, že ji ani v případě vítězství neopustí. Přesto bude utkání v sobotu 19. 1. od 17:00 proti Prostějovu nadmíru důležité, Opavané stále nemají nic ztraceného a ve hře je pořád i play off. To by ovšem muselo přijít bezpodmínečně vítězství.

Sedm proher v řadě, ze třinácti posledních zápasů jedenáct porážek. Bilance Slezanu za poslední měsíc a půl už opravdu nahání hrůzu, ne však soupeřům, nýbrž vlastním fanoušků. Poslední zápas, který hokejisté Slezanu zvítězili, se odehrál ještě před Vánocemi 19. prosince ve Vsetíně, od té doby následovaly samé porážky, tento rok si dokonce Opava nepřipsala ani bod. Zajímavým faktem je, že tato černá série začala třemi zápasy právě s Prostějovem. Na tato utkání si jistě všichni opavští diváci dobře pamatují, ani v jednom z těchto duelů nebyl Slezan horším týmem, přesto všechny tři prohrál, což opavské psychice rozhodně nepřidalo.

Celkově spolu oba týmy sehrály tuto sezónu už pět zápasů, ve kterých bez výjimky zvítězil Prostějov. Slezan z těchto vzájemných měření sil vydoloval pouze dva body za porážky v prodloužení v říjnu 2:3 a v prosinci na soupeřově ledě 5:6.

Poslední zápas, který Slezan sehrál, byl více než smolný, ač byl doma proti Novému Jičínu jasně lepším týmem a většinu času strávil na hostující polovině, nevstřelil ani jednu branku a prohrál 0:2. Ani o Prostějovu se nedá říct, že by byl v nejlepším rozpoložení, z posledních pěti zápasů podlehl svým soupeřům čtyřikrát, poslední duel dostal v Karviné výprask 6:2. Každopádně, stále se tým z Hané nachází na třetí příčce tabulky s pohodlným náskokem na čtvrtou Porubu a v sobotu bude velkým favoritem.

Opavané by se měli obávat především prostějovských super-produktivních útočníků Michala Černého, který si v 31 zápasech připsal 15 gólů a 24 asistencí (což z něj činí nejvíce bodujícího hráče Hanáků) a Zdeňka Novosada se 14 zásahy a 20 asistencemi. Za zmínku určitě stojí i další muži prostějovské ofenzivy David Šebek (12+20), David Zachar (9+19) a Lukáš Duba (8+17).

Přes všechna čísla, která hovoří proti Slezanu, přes očekávání bookmakerů a většiny fanoušků druhé ligy, rozhodně není proč „házet flintu do žita“, statistiky a série existují jen proto, aby byly jednoho dne překonány a z tohoto hlediska je v sobotu 19.1. v 17:00 rozhodně ideální termín.

Sestavy obou celků v posledním odehraném zápase:

HC Slezan Opava: Šafránek - Tichý, Kukol, Galvas, Kysela, Bednárek, Mosler, Tůma, Vrabel -Černý, Měch, Wolf, Kocián, Chalupa, Herman, Pavelek, Mlýnek, Vítek.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (21. Vydržel) - Kumstát, Kaluža, Jedlička, Finkes, Arnošt, Tomiga - Handl, Duba, Berčák, Černý, Šebek D., Zachar, Stráněl, Novák, Kryl, Ševčík

Na oficiální stránky našeho sobotního soupeře se můžete podívat zde.

Jak to vidí bookmakeři:

Opava- 2,32