• pátek 21. října 2011
  • Filip Lefenda

Odskáčou formu skvěle hrajícího Slezanu také Bobři?

Už 13. kolo má na programu 2. hokejová liga skupiny Východ. Opavští zatím jedou spanilou jízdu a do cesty se postaví další přijatelný soupeř. Valašské Meziříčí už druhou sezónu není tím týmem, u kterého jsme byli zvyklí na okupaci nejvyšších met. Bobři navíc těží ze hry v domácím prostředí, ale venku se jim vůbec nedaří. Slezan je zase doma stoprocentní, a tak to vypadá, že favorit je daný. Rozhodně však Opavu nečeká nic lehkého, neboť to byli právě Valaši, kdo Slezan letos jako jeden z mála týmu dokázal, byť až po samostatných nájezdech porazit. Duel je na programu v sobotu 22.10. od 17 hodin.

Ještě v předminulé sezóně patřili Bobři k nejlepším týmům soutěže a souboj s nimi znamenal pro každý druholigový mančaft patřičného strašáka. V minulém ročníku však přišla obměna kádru a výkony týmu tak šly dolů. A ani letos to zatím nevypadá, že by se Valašské Meziříčí mělo řadit do společnosti elitních týmů. Valaši jsou se šestnácti body na sedmé příčce, nutno však říci, že mají jako jediní zápas k dobru, jelikož měli ve středu jako první tým ve druhé čtvrtině soutěže volno. Valašské Meziříčí je druhým nejhorším týmem, co se týče venkovních zápasů. Pouhých šest vstřelených branek znamená na ledech soupeřů vůbec nejhorší útok skupiny Východ. I zde se však počet utkání jednotlivých týmu mírně liší. Bobři tak těží zejména z domácího prostředí, kde zatím získali třináct bodů. Slezan je v tabulce druhý a doma zůstává stoprocentní. Tuto skvostnou bilanci budou chtít naši hokejisté v sobotu jistě prodloužit.

V posledním odehraném kole měli hokejisté Valašského Meziříčí volno, jejich utkání si tedy nezrekapitulujeme. Posledním odehraným duelem je tak mač z minulé soboty, který si Bobři za rámeček nedají. V Karviné totiž utrpěli ostudný debakl 8:0. To Opava ve středu hrála, a hrála ve velkém stylu! Piskořovi svěřenci nasypali do sítě Uherského Hradiště úctyhodných jedenáct kousků a střelecký apetit by mohl pokračovat i v sobotu, určitě by se nikdo nezlobil. Na druhou stranu, kvality Valašského Meziříčí jsou přeci jen o něco vyšší, než na straně Hradiště.

Letošní první vzájemný souboj byl pro oba týmy startem do nové sezóny. V rámci prvního kola se totiž mančafty střetli na ledě Bobrů, kteří v utkání představili své zbrusu nové dresy. Slezan po první dvacetiminutovce prohrával 2:0, poté 3:1. Naši borci však dokázali ihned snížit na rozdíl jediné branky a v poslední minutě srovnal při hře bez brankáře obránce Tichý. V prodloužení se nerozhodlo, na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. Do nich nasadil kouč Piskoř mladého brankáře Nováka, který tuto disciplínu velice dobře ovládá. Opavě to však nepomohlo, jelikož selhali „nájezdníci“. Bod z Valašského Meziříčí se však vzhledem k vývoji zápasu rozhodně počítal.

Pro někoho možná překvapivě dostává více prostoru mezi tyčemi Václav Vlachýnský. Jiří Slovák tak musí skousnout pouze roli dvojky, ovšem i tak už zasáhl hned do pěti zápasů. V obraně se v dobrém světle jeví Milan Ovšák, který je zdatným nahrávačem. Jeho defenzivními spoluhráči jsou třeba Luděk Růčka, Werner Hartmann či Jakub Musil. V útoku si bude muset dát Opava nejvíce pozor na Milana Kopeckého. Nebezpečí číhá také na holích Martina Ambruze, Lukáše Bokroše nebo Miroslava Vargy. Trenérem je pan Jaroslav Stuchlík.

Sestavy obou mužstev v jejich posledních odehraných zápasech

HC Slezan Opava (vs. Uherské Hradiště): Šafránek (30. Novák) - Bednárek, Kysela, Vrábel, Tichý, Tůma, Kukol, Jurčík - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Chaupa, Mlýnek, Vítek - Herman, Koschatzký, Wolf

HC Bobři Valašské Meziříčí (vs. Karviná): Slovák (od 26. Vlachýnský) - Ambruz, Balga, Bokroš, Dostál, Hartmann, Kopecký, Linduška, Martiník, Matuštík, Mikel, Musil, Ovšák, Varga D., Varga Ma., Varga Mi., Vašut, Dvořák

Na oficiální internetové stránky mančaftu z Valašského Meziříčí se můžete podívat zde.

Ze zápasu vám samozřejmě přineseme také tradiční podrobný on-line přenos.

Další zápasy 13. kola

HC Frýdek-Místek – VHK Vsetín