• středa 29. dubna 2015
  • Lukáš Jasoněk

Ohlédnutí Pavla Baďury za uplynulou sezonou

Hokejisté opavského Slezanu mohou být se sezonou 2014/2015 nadmíru spokojeni, vždyť se jim po dlouhých devatenácti letech podařilo proniknout do vysněného semifinále play-off. Ohlédnutí za uplynulým soutěžním ročníkem poskytl stabilní člen kádru Pavel Baďura. V následujícím rozhovoru se také dozvíte, koho útočník Slezanu považuje za favorita blížícího se hokejového šampionátu v Praze a Ostravě.

Jak zpětně hodnotíte celou uplynulou sezonu z pohledu týmu?

Sezona byla úspěšná. V základní části jsme skončili na pátém místě a hlavní cíl, konečně postoupit do semifinále, se nám povedl, a to dokonce poměrem 3:0, což nikdo nečekal.

Jak byste v rámci celé sezony zhodnotil své vlastní výkony? Jste s nimi spokojený?

Vlastní výkon se hodnotí těžce, ale když už se mám do toho pustit, tak ho hodnotím kladně. Jen mě mrzí, že jsem nebyl více produktivní a především, že jsem byl poměrně dlouho zraněný a nemohl jsem hrát tolik, kolik bych chtěl.

Čím to je, že se Slezanu daří v úvodu sezony atakovat nejvyšší příčky tabulky, avšak prakticky každým rokem dojde v období okolo Vánoc k poklesu formy?

Jde těžko říct, co přesně je příčinou. Nejspíš to však bude tím, že většina hráčů pracuje, a tak každý den musí zvládat jak práci, tak tréninky nebo zápasy. Síly proto ubývají rychle a kolem těch Vánoc nám trošku dojde šťáva.

Na semifinálové duely s Přerovem zavítalo do ochozů zimního stadionu podstatně více fanoušků, než na zápasy fotbalistů. Překvapila vás vysoká návštěvnost? Užíval jste si vynikající atmosféru, která při domácích utkáních panovala?

Atmosféra byla super a před takovou návštěvou se hrálo mnohem lépe, než když se na vás dívá tři sta diváků. Jen je škoda, že tolik lidí, nebo aspoň polovina, nechodí na zápasy pravidelně. Člověk se před takovou návštěvou více snaží a také na ledě toho nechá mnohem více.

Sezona 2014/2015 je minulostí. Už zhruba víte, kdy zahájíte přípravu na nový soutěžní ročník?

Kdy začne příprava je zatím neznámou, ale počítám s tím, že někdy začátkem května to všechno začne znova.

Už jen několik dní zbývá do hokejového svátku v podobě mistrovství světa. Pojedete se na některé utkání podívat osobně? Koho tipujete na vítěze turnaje?

Na mistrovství se určitě chci jet podívat, ale na jaký zápas to bude, ještě nevím. Jako vítěze turnaje tipuji Kanadu, která má letos silný tým plný hvězd z NHL, takže jsem na ni velmi zvědavý.