• sobota 24. října 2009

Opava chce doma konečně vyhrát, přijede předposlední Břeclav

Na kterou stranu se překlopí "opavská houpačka" tentokrát? Slezané doma nehrají špatně, avšak po vzoru zámořských Islanders nezvládají závěry zápasů. Venku to Suchánkově partě šlape a právě z ledů soupeřů pochází převážná porce bodů. V 11. kole přijede do Opavy trápící se Břeclav, která nedávno sáhla dokonce k výměně trenérů. Předposlednímu týmu tabulky se loni v Opavě v základní části nebývale dařilo. Jak tomu bude letos? Zápas startuje 25.10. v 17 hodin.

Slezan si v minulém kole připsal dva body za výhru po samostatných nájezdech, kterou odskákal Vsetín. Po šedesáti minutách skončilo utkání nerozhodně, nepomohlo ani prodloužení. Střelcem Slezanu byl Tomáš Polok, rozhodující nájezd pak proměnil Kamil Glabazňa.
Břeclav hrála minulou sobotu doma a úkol měla nelehký. Porazit doma Valašské Meziříčí. To se nakonec nepovedlo, když v brankově bohatém utkání podlehli domácí Bobrům 4:7.

Pohled na druholigovou tabulku skupiny východ nám říká, že po deseti odehraných kolech patří Slezanu sedmá příčka se ziskem šestnácti bodů. Břeclav je s polovičním počtem bodů na pozici jedenácté.

Dobrá zpráva pro domácího kouče Karla Suchánka je, že pro utkání již může počítat s útočníkem Tomášem Měchem. Nad startem Tomáše Grofka visí otazník. Do zápasu však určitě nezasáhne Kamil Suchánek, který se stále zotavuje.

Utkání bude řídit trojice sudích Alka, Novotný a Šimčík.