• pondělí 23. ledna 2017
  • Soňa Molatová | FOTO: Lukáš Bajgar

Opava míří do Vsetína, jak pořídí s kandidátem na postup?

Opavští ve středu vyrazí do Vsetína, kde by měla s Valachy odehrát páté vzájemné utkání. Dosud vyhrál všechny společné bitvy o body právě Vsetín, který si v letošní sezóně na formu nemůže stěžovat. Ve třiceti dvou zápasech zaznamenal pouze dvě prohry, přičemž v obou případech podlehl Porubě, jednou navíc až po základní hrací době. Podaří se Opavě v bitvě s Goliášem navázat na úspěch z předchozích kol?

17.30, středa 25. 1. 2017
Zimní stadion Na Lapači
Rozhodčí: Vaněk – Bubela, Zedník

Co se hodí vědět o soupeři

Sobotní soupeř v letošní sezóně platí za horkého kandidáta na postup do WSM ligy. Před začátkem sezóny dokonce uvažoval o účasti ve slovenské extralize, z čehož nakonec sešlo. Vedení zelenožlutých se ale netají tím, že by v horizontu pěti let chtělo na Lapači opět vidět tuzemskou extraligu.

Soupeř v číslech

Vsetín v letošní sezóně odehrál 32 utkání. Ukořistil 89 bodů a dlouhodobě vede tabulku. Vyhrál přesně ve 30 zápasech, ve 2 zápasech prohrál. Svým soupeřům v průběhu dosavadní sezóny nasázel 161 branek, 74 gólů inkasoval.

Na koho si dát pozor

Kanadskému bodování Vsetína kraluje Jan Kolařík, který si vystřílel 42 bodů (17 gólů a 25 asistencí). Neméně nebezpečný dokáže být pro soupeře útočník s extraligovými zkušenostmi, Radim Kucharczyk, jenž má na svém kontě 37 kanadských bodů (15 gólů a 22 asistencí). Trojici nejlepších vsetínských hráčů uzavírá Tomáš Vávra33 body (14 gólů a 19 asistencí).

Z posledního společného utkání…

• Zatímco v prvním společném duelu na opavském ledě Opava podlehla Vsetínu těsně 1:2, v prosincovém klání v domovině Slezanu zvítězil Vsetín 4:1
  • Do vedení šli Vsetínští již v 2. minutě zápasu, kdy skóroval Vojtěch Šilhavý
  • Opavě se dlouho nedařilo vstřelit branku, o jediný gól domácího celku se nakonec postaral Petr Wolf