• pátek 11. prosince 2015
  • Lukáš Jasoněk

Opava v sobotu hostí celek Kopřivnice

V rámci 26. kola druholigové soutěže opavští hokejisté přivítají na svém ledě celek Kopřivnice. Slezan se v posledních utkáních výsledkově trápil a proti průměrnému soupeři se jeho hráči pokusí přerušit třízápasovou šňůru proher. Zda se to svěřencům trenérů Suchánka a Musiala podaří, se přijďte přesvědčit v sobotu od 17 hodin.

Kopřivnice se nachází na sedmé pozici a na svém kontě má pětatřicet bodů. Ztráta Opavy na kopřivnický celek je momentálně pětibodová. Aby si tak svěřenci trenérů Suchánka a Musiala nenechali svého soupeře příliš odskočit, musí ho v sobotu bezpodmínečně porazit. Jak totiž tabulka po polovině základní části naznačuje, v bojích o postup do play-off mohou hrát roli nejen získané body, ale také lepší vzájemná bilance.

A právě tento atribut hovoří ve prospěch výběru trenérů Václava Slabého a Jiřího Malíka. Kopřivničtí hokejisté totiž zvítězili v obou vzájemných duelech. Po prvním z nich si z Opavy odvezli dva body za výhru 4:3 v samostatných nájezdech. Následující duel, který na konci října hostila právě Kopřivnice, domácí celek ovládl 5:3 a na své konto si tak připsal dokonce plný počet bodů.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Slavík, Tichý, Tůma, Mosler – Štindl, Herman, Rousek, Vítek, Hlista, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

HC Kopřivnice: Vrba – Dusík, Jašek, Čintala, Imrich, Vydra, Marek, Teper – Kofroň, Bartošák, Slovák, Suchý, Hrubý, Stránský, Tomášek, Matějek, Mach, Červenka.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu

Delegace rozhodčích

Jiří Kašík - Pavel Rychlý, Marian Řezáč.

Další duely 26. kola:

HK Nový Jičín – HC Bobři Valašské Meziříčí (17:00)
HC Moravské Budějovice 2005 – HC LVI Břeclav (17:00)
SHK Hodonín – HC Frýdek-Místek (17:00)
HC Technika Brno – SK Karviná (17:00)
VHK Vsetín – HC RT TORAX Poruba 2011 (17:30)