• středa 24. února 2010
  • Michal Berg, Opavský a Hlučínský deník

Opavští čtvrťáci zvítězili na mezinárodním turnaji v Mannheimu

Hokejisté čtvrté třídy HC Slezan Opava se o jarních prázdninách zúčastnili čtyřdenního prestižního mezinárodního turnaje v německém Mannheimu. Tento turnaj má již několikaletou tradicí a vždy se na něm sjedou kvalitní celky nejenom z Německa, ale také z celé Evropy. Mezi účastníky letošního turnaje byly např. německé celky AEV Augsburger nebo KEV Krefeld, český výběr hokejových talentů Wing 49 (vítěz loňského ročníku) nebo hokejové výběry Francie a Lotyšska. Opavský tým na silně obsazeném turnaji prokázal svou kvalitu a po vítězném finále obsadil první místo.

Turnaje se zúčastnilo celkem deset mužstev. Hrálo se systémem každý s každým a první čtyři celky si to v závěrečných bojích rozdaly o medaile. "Program našich kluků byl opravdu nabitý. Každý den odehráli tři utkání a poslední den odehráli semifinálový a finálový zápas. Takže za čtyři dny odehráli jedenáct utkání," přibližuje vedoucí mužstva opavských čtvrťáků Jindřich Harasim.

V prvním hracím dni Opava porazila postupně výběr Francie 3:1 a Köln 1:0, následně pak prohrála s AEV Augsburger 0:2. Druhý hrací den přinesl tři vítězství - Slezan postupně porazil Berlín 8:0, Mannheim 6:2 a Norimberk 3:0. V závěrečném dni se tři vítězstbí opakovala, protí výběru Lotyšska zvítězila Opava 2:1, český výběr Wing49 porazila 8:1 a v posledním utkání základní části německý Krefeld 6:0.

"Do závěrečných bojů jsme tak postupovali z druhého místa tabulky. Díky horšímu vzájemnému zápasu v bojích o medaile na nás čekali dva velmi silní soupeři - Lotyšska a Augsburger, s kterým jsem prohráli v základní části turnaje," přibližuje další průběh turnaje Harasim.

Do semifinále nastoupila Opava proti výběru Lotyšska. "Zápas byl vyrovnaný a po normální hrací době byl stav 1:1. Museli tedy rozhodnout nájezdy. V těch naší kluci zachovali pevnější nervy a nakonec jsme Lotyše porazili 2:1," popisuje Jindřich Harasim postup mladých hokejistů do finále.

V něm čekal Opavu silný tým Augsburgeru. "Zápas se hrál ve vysokém tempu a oba celky předvedli výborný hokej. I v tomto zápase po normální hrací době skončilo utkání 1:1 a opět rozhodovali nájezdy. Pro náš tým to byla další těžká zkouška, nakonec se šťastným koncem a Augsburger jsme na nájezdy porazili konečným výsledkem 2:1 a vrátili jim porážku ze základní části," říká Harasim. "O finále byl obrovský zájem, sledovalo ho přibližne 500 diváků," dodal.

Opavský tým měl při skládání soupisky pro turnaj drobné potíže, protože se kvůli jarním prázdninám někteří stabilní hráči nemohli zúčastnit. "Museli jsme novminovat 15 hráčl a dva brankáře, proto jsme odslovili 6 hráčů z Kopřivnice a Rožnova, kteří náš tým doplnili," vysvětluje Harasim. "Chtěl bych všechny kluky pochvílit za výborný výkon, vítězství v turnaji je obrovský úspěch. Rodičům bych chtěl pak poděkovat za podporu a vytvoření bouřlivé atmosféry přo utkáních. V neposlední řadě musím vyzdvihnout práci trenéra Romana Vaňka, který je v Opavě druhým rokem a jeho práce přináší výborné výsledky jak v lize, tak v jednitlivých turnajích," dodal na závěr Jindřich Harasim.

Sestava HC Slezan Opava:
Brankáři: Ondřej Vojkůvka, Dominik Bajtek
Obránci: Tomáš Lelek, Filip Hadamczik, Lukas Soška, Tomáš Holiš, Marcel Kunc, Dominik Šafarčík
Útočníci: Marcel Čížek, Jan Vojtovič, Dominik Věntus, Petr Wolf, Jan Kalus, Michal Vavřík Michal, Robin Caha, Adam Teichmann, Jakub Bitomský

Celková tabulka turnaje

1  HC Slezan Opava   9  8  0  1  37:7    30  24