• pátek 14. října 2016
  • Lukáš Jasoněk

Opavští hokejisté zbrojí na nálet brněnských Sov. Podaří se jim letku Techniky sestřelit?

Do druhé čtvrtiny základní části vstoupí Opavané duelem s Technikou Brno, na jejímž ledě v zahajovacím utkání druholigové soutěže svěřenci trenéra Hulvy nečekaně zvítězili 5:2. Brněnští vysokoškoláci jsou však nyní nabuzeni dvěmi výhrami v řadě, díky nimž se odpoutali ode dna tabulky. Souboj s nimi uvidí opavský stadion v sobotu už od 15 hodin.

Technika prožila hororový vstup do sezony, ze záříjových duelů nevytěžila ani jeden bod a její průměr činil jen jeden vstřelený gól na zápas. Přemožitely jihomoravského klubu, který v loňském soutěžním ročníku došel až do semifinále play-off, se postupně staly výběry Opavy, Valašského Meziříčí, Šumperka a Vsetína.

Říjen ale jakoby vlil novou krev do žil brněnských hráčů a ti si v první polovině desátého kalendářního měsíce připsali tři výhry a pouze jedinou porážku. Rozlet Sov dokázal přibrzdit Hodonín, avšak herní zlepšení vysokoškoláků zaskočilo silný kádr Poruby, mužstvo Nového Jičína a také tým Kopřivnice, na jehož kluzišti se v předchozím kole rozpoutala divoká přestřelka.

Do města tatrovek vyrazili svěřenci Romana Kaňkovského v roli outsiderů a v utkání museli soupeřův náskok hned třikrát dotahovat. Z jejich strany byl nejvydařenější závěr prostřední pasáže, v němž zaznamenali tři góly a poprvé v zápase se posunuli do vedení. Svůj náskok ve třetím dějství Brňané dokonce zdvojnásobili a vypadalo to, že jasně směřují za vítězstvím. Následné dvě trefy domácích je ale vyvedly z omylu a při skóre 6:6 se šlo do prodloužení. V něm gól nepadl, a proto o přidělení bonusového bodu musely rozhodnout až nájezdy.

Dovednostní disciplínu lépe zvládli hokejisté Techniky, o jejichž výhře rozhodl hned prvním pokusem Stehlík. Brněnský kádr si tak výrazně zlepšil osobní statistiky, na jih Moravy se vrátil v optimálním rozpoložení a hlavně se dvěma cennými body, díky kterým opustil chvost tabulky.

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání

HK Opava: Šafránek – Slavík, Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Tůma, Šindelář, Vrabel – Wolf, Polok, Vítek J. – Grygar, Chalupa, Selingr – Herman, Pavelek, Černý L., Svoboda, Štindl, Rousek.

HC Technika Brno: Slavíček (na nájezdy Novák) – Cívka, Kaluža, Odehnal, Štancl, Kupčík, Sedlák, Vlček – Benýšek, Brzobohatý, Bustin, Stehlík, Biolek, Boček, Čtvrtníček, Kozák, Matov, Florek, Grunwald.

Na klubový web HC Technika Brno se podívejte zde.

Delegace rozhodčích

Jiří Fiedler - Zbyněk Novák, Leon Wesley

Zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Další utkání 10. kola (začátky zápasů od 17:00)

HC Bobři Valašské Meziříčí - VHK ROBE Vsetín

HC Kopřivnice – HC RT TORAX Poruba 2011