• čtvrtek 09. listopadu 2017
  • Redakce

Opavští jedou do Šumperka. Musíme bojovat, hlásí kouč Harazim

Další těžký zápas čeká o víkendu opavské hokejisty. Slezané po středečním debaklu na ledě Poruby míří do podhůří Jeseníků – představí se totiž na stadionu šumperských Draků. Duel startuje v sobotu 11. listopadu od 17 hodin.

Situace opavského celku není dobrá. Slezané jsou v tabulce poslední s desetibodovým odstupem na Valašské Meziříčí. Navíc prohráli pětkrát v řadě, když v součtu daných utkání inkasovali hrozivých třicet branek. Ve středu v Ostravě nakoupili devítigólový příděl.

„Toto utkání je opravdu těžké nějak hodnotit, protože my jsme absolutně ve všem vyhořeli. První třetina sice nebyla z naší strany úplně špatná, ale ukázalo se, že Poruba je na koni a my se v poslední době jen hledáme a trápíme,” kroutí hlavou opavský kouč Marek Harazim.

Slezan se může chytit na Šumperku. Na startu ročníku sice doma s Draky prohrál vysoko 1:6, ale pak jim porážku vrátil a zvítězil v poměru 3:2. Tehdy Opavě přinesla úspěch pevná obrana a poctivý týmový výkon. Tohle bude potřeba také v sobotu.

„Jestli si hráči neuvědomí, že musí bojovat a nesmí vypustit žádné střídání, bude to i nadále těžké. Musí si také uvědomit, že hokej není jen o kráse, ale hlavně o jednoduchosti,” upozorňuje trenér Opavy. „Pokud nebudeme bojovat jako tým, nemůžeme uspět s nikým a nikde,” dodává.

Pro čtvrtý Šumperk, na jehož střídačce stojí ještě v uplynulé sezoně opavský kouč Pavel Hulva, jde o teprve druhý domácí duel v sezoně. Draci se doma poprvé představili ve středu, kdy zdolali Drtiče v poměru 4:2. Dosud museli šumperští hokejisté objíždět pouze stadiony soupeřů. Důvod? Rekonstrukce střechy zimního stadionu se totiž neplánovaně protáhla, a tak tým musel i na tréninky dojíždět do Uničova.

Slezané tak mohou být prvním celkem, který v aktuální sezoně obere Šumperk na jeho ledě. Utkání v městečku pod vrcholky Jeseníků startuje v sobotu 11. listopadu od 17 hodin. Průběh zápasu můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu, alternativou je komentovaný přenos na internetové televizi Life TV.

Sobotní duel bude jako hlavní rozhodčí řídit Vojtěch Holaň. Asistovat mu budou čároví sudí Zbyněk Novák a Marek Bubela.